تشریح آخرین اقدامات پساسیل در استان کرمان

۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲:۰۱
کد خبر: ۵۲۶۱۰۶
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
معاون استاندار کرمان گفت: آواربرداری تعداد ۳۲ واحد مسکونی آسیب دیده از سیل انجام شده و عملیات اجرایی برای ساخت ۱۰ واحد مسکونی آغاز شده است.
سیل در کرمانمصطفی آیت‌اللهی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی ، با اشاره به اقدامات پساسیل در استان کرمان اظهار داشت: آواربرداری تعداد ۳۲ واحد مسکونی آسیب دیده از سیل انجام شده و عملیات اجرایی برای ساخت ۱۰ واحد مسکونی آغاز شده است.

وی با اشاره به توزیع سیمان رایگان برای ۲۶۵ نفر از آسیب دیدگان در سیل کرمان افزود: پرداخت تسهیلات بانکی به خسارت دیدگان از سیل  نیز در دست انجام است.
 
معاون استاندار کرمان درباره تسهیلات بانکی تخصیص یافته به سیلزدگان استان کرمان نیز اظهار داشت: مبلغ  ۱۱۲ هزار و   ۵۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی برای سیل زدگان در استان تخصیص اعتبار شده است.
 
آیت اللهی موسوی با اشاره به اقدامات صورت گرفته  از سوی استان کرمان به عنوان استان معین شهرستان حمیدیه خوزستان عنوان کرد: تعداد ۲۱۲ فقره تسهیلات معیشتی (تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال و سقف کمک بلاعوض ۵۰ میلیون ریال)، ۳۴ فقره تسهیلات احداث شهری (۵۰۰ میلیون ریالی و کمک بلاعوض ۱۲۰ میلیون ریالی)، تعداد ۳۶ فقره تسهیلات احداث روستایی (۴۰۰ میلیون ریالی و کمک بلاعوض ۱۰۰ میلیون ریالی) و تعداد ۳۲۹ فقره تسهیلات تعمیری شهری و روستایی (۱۵۰ میلیون ریالی با کمک بلاعوض ۵۰ میلیون ریالی) به عاملیت بانک‌های کشاورزی، سپه، تجارت و صادرات به شهرستان حمیدیه پرداخت شده است.

معاون استاندار کرمان بیان داشت: استقرار ستاد بازسازی بنیاد استان کرمان در شهر حمیدیه از تاریخ ۲۹فروردین ماه سال جاری، انجام ارزیابی خسارت واحد‌های مسکونی در ۲۲ روستا و در شهر حمیدیه با ۸ تیم ارزیاب، که از دو هزار و از ۱۱۲ واحد ارزیابی شده در ۲۲ روستا و ۱ شهر حمیدیه، تعداد ۲۰۱ واحد احداثی و یک هزار و  ۹۱۱ واحد تعمیری شناسایی شده است.
 
آیت اللهی موسوی تصریح کرد: ۳۳۸ فقره کمک بلاعوض معیشتی (۳۰ و ۵۰ میلیون ریالی) به آسیب دیدگان روستایی در شهرستان حمیدیه پرداخت شده است.  همچنین کارهای تشکیل پرونده و معرفی ۵۱ نفر برای دریافت تسهیلات احداثی و ۴۱۹ نفر برای دریافت تسهیلات تعمیری به بانک‌های عامل صورت گرفته است که از این تعداد دو نفر از معرفی شدگان تسهیلات احداثی و ۹۵ نفر از معرفی شدگان تسهیلات احداثی موفق به انعقاد قرارداد به بانک شده‌اند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *