سایه بحران برگزیت بر اقتصاد انگلیس؛ نرخ سرمایه‎گذاری در انگلیس کاهش یافت

9:49 - 27 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۹۴۰
تازه‌ترین نظرسنجی‌های انجام شده در انگلیس نشان می‌دهند شرکت‌های انگلیسی در سایه بحران برگزیت با بالاترین نرخ کاهش سرمایه گذاری در ۱۰ سال اخیر مواجه هستند.
سایه بحران برگزیت بر اقتصاد انگلیس؛ نرخ سرمایه‎گذاری در انگلیس کاهش یافتبه گزارش گروه بین الملل ؛ شرکت‌های انگلیسی در سال ۲۰۱۹ با بیشترین میزان کاهش سرمایه گذاری در ۱۰ سال اخیر مواجه هستند.

به گزارش رویترز، براساس نظرسنجی انجام شده در مورد نرخ سرمایه گذاری در شرکت‌های انگلیسی، مشخص شده که این شرکت‌ها در سال ۲۰۱۹ به دلیل بحران برگزیت با بالاترین نرخ کاهش سرمایه گذاری روبرو هستند.

اتاق بازرگانی انگلیس پیش بینی کرد سرمایه گذاری تجاری به عنوان عامل کلیدی تولید و افزایش دستمزد و درآمد در سال جاری میلادی ۱.۳ درصد کاهش یابد. این روند از ماه مارس - موعد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا- شکل جدی تری به خود گرفت.

کارشناسان علت این کاهش سرمایه گذاری را چشم انداز مبهم فرآیند برگزیت و در نتیجه ناتوانی در تدوین برنامه ریزی بلندمدت اعلام کرده‎اند.

در پی تشدید بحران برگزیت در انگلیس، «ترزا می» نخست وزیر این کشور مجبور به استعفا شد. به رغم آغاز روند انتخاب جانشین برای "می‌" در حزب محافظه کار و نیز در خانه شماره ۱۰ خیابان داونینگ استریت که انتظار می‌رود در ماه جولای به نتیجه برسد، نامشخص بودن رابطه انگلیس و اتحادیه اروپا سبب شده تا شرکت‌های مالی و تجاری و خودروسازی، دفاتر و کارخانه‌های خود را از این کشور به سایر کشور‌های عضو اتحادیه منتقل کنند.

براساس آمار‌های رسمی، کاهش سرمایه گذاری‌های اقتصادی در انگلیس از سال ۲۰۱۸ آغاز شد که در اوایل سال ۲۰۱۹ به اوج رسید. این دوران طولانی‌ترین دوره رکود و کاهش سرمایه گذاری در انگلیس پس از دوران بحران مالی جهانی بوده است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *