رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دور هفتم مذاکرات "طالبان و آمریکا" به‌زودی برگزار می‌شود

12:00 - 26 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۷۱۸
منابع نزدیک به طالبان اعلام کردند که دور هفتم مذاکرات هیئت آمریکا و طالبان تا کمتر از ۹ روز دیگر در قطر برگزار خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل ، یک منبع نزدیک به طالبان که خواست نامش فاش نشود خبر داد که هیئت آمریکا به رهبری «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان و هیئت طالبان تا 9 روز دیگر در قطر دیدار خواهند کرد.

خلیلزاد که چندی پیش هفتمین دور از سفرهای منطقه‌ای خود را آغاز کرد اکنون در افغانستان حضور دارد و انتظار می‌رود که این دیپلمات آمریکایی پس از اتمام تور منطقه‌ای خود برای برگزاری دور هفتم گفت‌وگوهایش با طالبان به قطر سفر کند.

«وحید مژده» کارشناس مسایل سیاسی نیز در این باره اظهار داشت که مقامات آمریکایی تصمیم گرفته‌اند تا با امتیازدهی به طالبان گفت‌وگوها را از بن‌بست خارج کنند.

وی با اشاره به سفر شماری از رهبران سیاسی افغانستان به مسکو و دیدار با طالبان نیز گفت: آمریکا کرزی را برای گفت‌وگو با طالبان به مسکو فرستادند تا وی بتواند از دوستی و سابقه آشنایی و قومی خود با ملابرادر استفاده کند که این نیز نتیجه مطلوب نداشت و پس از آن ما شاهد رهایی زندانیان طالبان از زندان‌های دولت هستیم.

«گل رحمان قاضی»، رئیس شورای صلح و نجات افغانستان با تاکید بر اینکه طالبان نیز خواستار برقراری صلح در افغانستان هستند، اظهار داشت: اگر مشکل نبود وحدت و اجماع ملی رفع شوند یقین دارم که بیشتر طالبان خواستار برقراری صلح و ایجاد یک دولت مشارکتی در افغانستان هستند.

انتهای پیام/.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *