رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

مدارس آمریکا در معرض خطر؛ تیراندازی‎های جمعی و نگران والدین آمریکایی از حفظ جان فرزندانشان

4:00 - 26 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۵۵۰۷
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد مدارس آمریکا تجهیزات لازم و کافی را در هنگام وقوع تیراندازی جمعی ندارند.
به گزارش گروه بین الملل ، بر اساس گزارش منتشر شده از سوی موسسه حسابرسی دولتی توماس دی ناپولی، مدارس آمریکا از لحاظ تجهیزات آمادگی لازم برای حفاظت از جان دانش آموزان در برابر تیراندازی‌های جمعی را ندارند.

این گزارش می‎گوید محوطه‌های مدارس آمریکا مجهز به سیستم‌های هشدار معیوب بوده و همچنین برنامه‌های امنیتی مدارس قدیمی و به روز نیستند.
 
 
آماده نبودن مدارس آمریکا در هنگام تیراندازی‌های جمعی
 
این موسسه اعلام کرد، در حالی که آموزش و پرورش شهر نیویورک برقراری امنیت مدارس را جدی گرفته است، اما همچنان شکاف‌هایی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. تمامی مدارس کوچک و بزرگ بایستی برای حفاظت از جان دانش آموزان و معلمان در برابر حوادث غیر قابل پیش بینی از هر اقدامی دست برندارند.

این موسسه عملکرد یک نمونه از ۲۵ مدارس دولتی که از قانون SAVE تبعیت کرده و در حدود ۲۰ سال از سال ۲۰۰۰ آن را به کار بسته مورد بررسی قرار داده است.
 
 
 

در واقع این قانون مدارس آمریکا را مستلزم می‌کند تا برنامه‌های ایمنی سالانه را اول ماه سپتامبر درست قبل از شروع سال تحصیلی ارائه دهند.
 
 
آماده نبودن مدارس آمریکا در هنگام تیراندازی‌های جمعی
 
این در حالی است که برخی از مدارس آمریکا برنامه‌ها را در زمان مقرر ارائه نداده و حتی پس از تحویل، گزارش‌ها پر از اشتباه است.

بر اساس این گزارش در یکی از برنامه‌های ارائه شده شماره تماس مدرسه نادرست وارد شده و همچنین اسامی کارکنانی که در گذشته در مدرسه فعالیت می‌کردند به عنوان اسامی پرسنل مشغول به کار نوشته شده است. در برخی از مدارس تجهیزات معیوب و شکسته شده گزارش شده است.

این تحقیق نشان می‌دهد که یک پنجم از مدارس مانور زلزله و تخلیه را انجام نداده و از میان ۲۵ مدرسه ۳ مورد از مدارس موفق به انجام مانور‌ها در زمان مقرر نشده اند.
 
 
آماده نبودن مدارس آمریکا در هنگام تیراندازی‌های جمعی
 
به گزارش نیویورک پست، در سال ۲۰۱۲ یک دانش آموز اقدام به تیراندازی جمعی در مدرسه ابتدایی در منطقه نیوتون کرد که در پی این حادثه مرگبار ۲۶ نفر کشته شدند؛ در میان قربانیان ۲۰ کودک زیر ۸ سال وجود داشته است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *