جلسه کمیته مسابقات جهانی کشتی برگزار شد

12:46 - 21 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۴۴۶۸
جلسه کمیته برگزاری رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک با حضور مسئولان ورزشی کشور قزاقستان برگزار شد.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، جلسه کمیته برگزاری مسابقات کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک با حضور آریستان بیک محمدیولی وزیر فرهنگ و ورزش، تیمور کولیبایف رئیس کمیته ملی المپیک و سوت مینبایف رئیس فدراسیون کشتی قزاقستان برگزار شد

در این جلسه رئیس فدراسیون کشتی قزاقستان به اشاره به دیدار خود با نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی گفت: در این دیدار ما در مورد روند آماده‌سازی برای برگزاری این مسابقات صحبت کردیم و با توجه به اینکه زمان زیادی تا برگزاری این رقابت‌ها نمانده است باید با یک رویکرد مسئولانه نسبت به ساماندهی یکی از بزرگترین رویداد‌های دنیا با کمک دستگاه‌های ذیربط و همچنین استفاده از تمامی ظرفیت‌های خود اقدام کنیم.

وی افزود: ما مسابقات جهانی هاکی را در سالن بایرز آرنا برگزار کرده‌ایم و این رقابت‌ها تأثیر بسیار خوبی داشت. ما زیرساخت‌های لازم را برای برگزاری مسابقات بزرگ داریم و می‌توانیم رقابت‌های جهانی کشتی را در سطح بالایی برگزار کنیم. همچنین هیئت رئیسه اتحادیه جهانی در چند روز آینده برای بررسی تمامی شرایط به قزاقستان سفر خواهند کرد.

وزیر ورزش و جوانان قزاقستان در این جلسه با بیان اینکه مسابقات جهانی کشتی یک رویداد بزرگ و بسیار مهم است تصریح کرد: ما بسیار علاقمند هستیم که با همکاری اتحادیه جهانی کشتی این رقابت‌ها را در سطح بسیار بالایی برگزار کنیم.

رئیس کمیته المپیک قزاقستان با اشاره به دیدار خود با لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی اظهار داشت: اطمینان می‌دهم که مسابقات قهرمانی جهان در پایتخت قزاقستان در سطح بسیار بالایی برگزار خواهد شد.

رقابت‌های جهانی کشتی و گزینشی المپیک توکیو روز‌های ۲۳ تا ۳۱ شهریورماه در شهر نورسلطان قزاقستان برگزار می‌شود و در این مسابقات نزدیک به هزار کشتی گیر به میدان می‌روند و در نهایت ۱۰۸ نفر (اول تا پنجم ۶ وزن آزاد، فرنگی و زنان) مجوز حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را بدست می‌آورند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *