افزایش افراد بی‌خانمان در پایتخت و شهر‌های بزرگ استرالیا

۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷:۱۱
کد خبر: ۵۲۱۶۲۴
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد جمعیت افراد بی خانمان در شهر‌های بزرگ استرالیا از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۶ از ۴۸ درصد به ۶۳ درصد افزایش یافته است.
افزایش افراد بی خانمان در پایخت و شهر‌های بزرگ استرالیابه گزارش گروه بین الملل ، نتایج یک مطالعه جامع ۱۵ ساله نشان می‌دهد، جمعیت افراد بی خانمان در استرالیا در پایتخت این کشور و همچنین شهر ملبورن متمرکز شده اند.

بر اساس گزارش موئسسه تحقیقاتی مسکن و شهرسازی استرالیا که در روز پنجشنبه منتشر شد، نسبت جمعیت افراد بی خانمان در شهر‌های بزرگ از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۶ از ۴۸ درصد به ۶۳ درصد افزایش یافته است.

گاردین نوشت، به گفته یکی از پژوهشگران دانشگاه سویین برن استرالیا، بی خانمانی در حال تبدیل شدن به یک پدیده شهری است و این پدیده درون شهر‌های بزرگ نفوذ کرده است. این در حالی است که در گذشته پدیده بی خانمانی در مناطق دور افتاده متمرکز بودند.

این مطالعه نشان می‌دهد تا سال ۲۰۱۶ طی بازه زمانی ۱۵ ساله افرادی که شب را در خیابان‌ها سر می‌کنند به پدیده‌ای که بیشتر در شهر‌ها دیده می‌شود تبدیل شده است.

در سال ۲۰۰۱ در حدود یک سوم افراد بی خانمان در شهر‌های پایتخت شب را سپری می‌کردند، اما آمار‌ها نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۶ تعداد این افراد به حدود نیمی از کارتون خواب‌های شهر‌های پایتخت رسید.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *