رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

نشریه پاکستانی: "نگاه بولتون" به ایران، برای آمریکا خطرناک است

10:43 - 06 خرداد 1398
کد خبر: ۵۱۹۵۱۶
یکی از کارشناس سیاسی پاکستان در مقاله که در روزنامه «اکسپرس تریبیون» پاکستان منتشر شد ، گفت که نگرش و نگاه جان بولتون درباره جمهوری اسلامی ایران، آمریکا را در مسیر خطرناکی قرار داده است.

به گزارش گروه بین الملل   حسن نیازی در این مقاله با عنوان «جنگ بولتون» در این روز انگلیسی زبان پاکستان منتشر شد، افزوده است؛ جهان امروز نمی تواند برای تصمیم و انتخاب های منطقی به دولت فعلی آمریکا متکی باشد.

در ادامه این مطلب آمده است ؛ برجام یک پیروزی دیپلماسی بود که در زمان دولت سابق آمریکا امضا شد، در قبال این توافق ایران راضی به کاهش فعالیت های هسته ای خود شد و آمریکا و اروپا نیز قرار شد تحریم ها علیه ایران را لغو کنند. 

این کارشناس پاکستانی افزود: یک سال پیش ترامپ به طور یکجانبه از برجام خارج شد. این حرکت خود به خود مشکل ساز بود اما همه چیز بعد از انتخاب جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید بدتر شد.
وی گفت: بولتون ماموریت خود را برای تغییر حکومت در ایران متمرکز کرده است اما او هیچ دلیل یا راهی نیافته است که بخواهد این کار را انجام دهد. 

نیازی اظهار داشت که رویکرد بولتون در قبال ایران نه تنها آمریکا را در مسیر خطرناکی قرار داده است بلکه وی باعث شده تا به رغم تعهد ایران درخصوص برجام تحریم های آمریکا دوباره علیه تهران اعمال شود.

وی تاکید کرد: هدف از اقدامات طرف آمریکایی تحت فشار قرار دادن ایران برای خروج از برجام است در حالی اعضای اروپایی همچنان در آن باقی مانده اند اما اخیرا تهران برای طرف های اروپایی ضرب الاجل تعین کرد و گفت که اگر آنان به تعهدات خود عمل نکنند ایران نیز از برجام کناره گیری خواهد کرد.

این کارشناس پاکستانی نوشته است که درخواست ایران غیرمنطقی نیست بلکه این کشور می خواهد بداند که آیا امیدی برای ماندن در برجام باقی است یا خیر؟ بنابراین اروپایی ها باید سهم خود در قبال برجام را پرداخت کنند زیرا از این طریق می توانند از خروج ایران از توافق هسته ای نیز جلوگیری کنند.

وی در آخر خطاب به جامعه جهانی نوشت ؛ باید حقیقت را از دروغ تشخیص داد؛ جان بولتون مانند دیک چنی، امروز در تلاش است که جنگ را توجیه کند. آمریکایی ها از گذشته خود عبرت نگرفته اند اما جهان باید درس بیاموزد. 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *