واشنگتن نگران کسری تراز تجاری با ژاپن

۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷:۵۸
کد خبر: ۵۱۰۶۹۰
دور نخست مذاکرات تجاری آمریکا و ژاپن در پی افزایش کسری تراز تجاری آمریکا به پیشنهاد دونالد ترامپ برگزار شد و بی نتیجه پایان یافت.
واشنگتن نگران کسری تراز تجاری با ژاپنبه گزارش گروه بین الملل ، آمریکا در نخستین دور مذاکرات دوجانبه تجاری با ژاپن نگرانی خود در مورد "کسری عظیم تراز تجاری" با این کشور را مطرح کرد.
 
آمریکا در نخستین دور مذاکرات با ژاپن برای دستیابی به توافق تجاری دوجانبه جدید درخصوص کسری تراز تجاری ابراز نگرانی کرد.

وزیر اقتصاد ژاپن با اشاره به گفت‎وگوی طرفین در مورد مسائل تجاری با تمرکز بر کالا‌هایی مانند محصولات کشاورزی اعلام کرد، پس از ۲ روز مذاکره توافقی به دست نیامده است.

«تاشیمیستو موتگی» وزیر اقتصاد ژاپن و «رابرت لوئیسرز» همتای آمریکایی‎اش برای بحث در مورد تجارت دیجیتال در "زمان مناسب" توافق کردند.

ترامپ پیشتر از کسری تراز تجاری در تجارت با ژاپن به ویژه در صنعت خودروسازی ابراز نارضایتی کرده و خواهان مذاکره برای دستیابی به توافق دوجانبه شد. گزارش وزارت بازرگانی آمریکا مبنی بر کسری عظیم ۶۷.۶ میلیارد دلاری تراز تجاری آمریکا با ژاپن در سال ۲۰۱۸، موضوع را بیش از پیش حساس کرده است.

موتگی در جمع خبرنگاران ضمن خودداری از ارائه جزئیات درباره مذاکرات دو روزه و عدم توافق در موضوع صادرات خودرو، اظهار داشت توکیو خواهان مذاکره‌ای با نتیجه برد- برد است.

مقامات ژاپنی پیشتر اعلام کرده بودند در صورتی که آمریکا خواهان محدودیت در صادرات خودرو باشد، توکیو از پذیرفتن آن سرباز خواهد زد.

دور بعدی مذاکرات هفته آینده در واشنگتن و پیش از نشست «شینزو آبه» و «دونالد ترامپ» روسای جمهور ژاپن و آمریکا برگزار خواهد شد.

انتظار می‌رود سران دو کشور در نشست آتی خود علاوه بر موضوعات تجاری، در مورد کره شمالی نیز بحث و گفتگو کنند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *