نقش بنیاد برکت در توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی استان فارس

۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۳:۳۳
کد خبر: ۵۱۰۲۱۸
معاون استاندار فارس با تقدیر از فعالیت‌های بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حوزه‌ی اشتغال‌زایی تأکید کرد: اقدامات این‌چنینی بنیاد برکت باعث توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی استان فارس می‌شود.

به گزارش گروه جامعه ، جلسه‌ی بررسی و پی‌گیری اجرای مفاد تفاهم‌نامه‌ی منعقده میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری استان فارس با حضور مدیرعامل بنیاد برکت و معاونان این بنیاد و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ی منابع استانداری فارس و جمعی از فرمانداران و رؤسای دستگاه‌های اجرایی این استان برگزار شد.

در این جلسه، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ی منابع استانداری فارس با اشاره به تفاهم‌نامه‌ی ۶۵۰۰ میلیارد ریالی میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و این استانداری تصریح کرد: این تفاهم‌نامه در حوزه‌های مختلفی از جمله محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی، عمرانی و زیربنایی، اقتصادی و حمایتی تدوین شده که خوش‌بختانه در بیش‌تر حوزه‌ها با پیشرفت مناسبی در حال انجام است.

مهندس یدالله رحمانی ادامه داد: پروژه‌های اشتغال‌زایی، زیربنایی و عمرانی این تفاهم‌نامه به‌خصوص در شهرستان کازرون با سرعت مناسبی در حال انجام است و پیش‌بینی می‌شود در زمان مقرر به بهره‌برداری برسند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌ی منابع استانداری فارس فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت در قالب این تفاهم‌نامه را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: از چنین فرصت‌هایی باید به خوبی استفاده کرد، به‌خصوص که اشتغال، دغدغه‌ی مقام معظم رهبری و سایر مسئولان اجرایی کشور است. به‌طور قطع، فعالیت‌های منجر به ایجاد کسب‌وکار از سوی بنیاد برکت به رونق اقتصادی و توانمندسازی استان فارس کمک شایانی می‌کند.

مدیرعامل بنیاد برکت نیز در این جلسه با تأکید بر نیمه‌کاره نماندن پروژه‌های در دست اقدام در استان فارس و انجام کار‌ها به نحو احسن گفت: به زودی یک گروه از مدیران و معاونان بنیاد برکت به‌منظور بررسی و پالایش اولیه‌ی طرح‌های منتخب پیشنهادی به استان فارس سفر خواهند کرد.

مهندس سعید جعفری با اشاره به حضور بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در ۳ هزار روستای کشور خاطرنشان کرد: بنیاد برکت تعاملات گسترده‌ای را با همه‌ی دستگاه‌های اجرایی در سراسر کشور دارد.

وی با تأکید بر تسهیل و تسریع در پرداخت وام به پروژه‌های تسهیلات‌محور و اجتماع‌محور در دست اقدام در استان فارس عنوان کرد: در بحث اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در شهرستان کازرون فراتر از برنامه‌ی از پیش تعیین‌شده حرکت کردیم و تمام ۱۵۰ طرح پیش‌بینی شده در ۲۰ روستای این شهرستان تا پایان سال به بهره‌برداری کامل می‌رسند.

مدیرعامل بنیاد برکت افزود: علاوه بر این ۱۵۰ طرح، ایجاد تعداد ۴۵۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور دیگر را در سایر شهرستان‌های استان فارس از جمله نی‌ریز، استهبان، آباده، بوانات، خرم‌بید و ممسنی برای سال آینده پیش‌بینی کرده‌ایم که امیدواریم تا شهریورماه ۹۸ به بهره‌برداری برسند.

مهندس جعفری در ادامه بر تسریع در ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای محرومین استان فارس در قالب تفاهم‌نامه‌ی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری فارس تأکید کرد.

وی طرح‌های و الگو‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت، از جمله الگوی اجتماع‌محور را حاصل مطالعه و تحقیق روی تجربه‌های موفق بین‌المللی و داخلی در حوزه‌ی کارآفرینی ذکر و تصریح کرد: امسال در قالب طرح اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال‌زایی برکت)، بیش از ۱۰ هزار طرح اشتغال‌زایی را در ۱۸ استان کشور راه‌اندازی کرده‌ایم که ایجاد بیش از ۴۰ هزار فرصت شغلی را در پی داشته است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به اهمیت تأمین نهاده‌ها و پشتیبانی از محصولات در فرآیند اشتغال‌زایی یادآور شد: برای سال آینده توان‌مان را بر تأمین و تحقق این دو مقوله متمرکز خواهیم کرد. هم‌چنین در سال ۹۸ ایجاد ۱۵ هزار طرح اشتغال‌زایی را در قالب طرح‌های اجتماع‌محور، تسهیلات‌محور و بنگاه‌محور برکت هدف‌گذاری کرده‌ایم.

گفتنی است، در سفر مرداد ماه امسال رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به استان فارس، تفاهم‌نامه‌ی ۶۵۰۰ میلیارد ریالی میان این ستاد و استانداری فارس برای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و محرومیت‌زدایی استان فارس به امضا رسید.

براساس این تفاهم‌نامه، ستاد اجرایی در طرح‌های اقتصادی و زیربنایی تا مبلغ ۶۵۰۰ میلیارد ریال در استان فارس مشارکت خواهد کرد. این اقدام شامل طرح‌های توانمندسازی اقتصادی با رویکرد تولید و اشتغال، اجرا و تکمیل طرح‌های عمرانی، زیربنایی، فرهنگی، اجتماعی و حمایتی در بخش‌های مختلف استان فارس، از جمله در شهرستان کازرون است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *