رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کاهش 10 میلیارد دلاری کسری تجاری "هند و چین"

18:41 - 25 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۹۶۲۷
وزارت صنعت و بازرگانی هند روز شنبه در گزارشی اعلام کرد که کسری تجاری این کشور در برابر چین در سال مالی 2018-2019 حدود 10 میلیارد دلار کاهش یافته است.

به گزارش گروه بین الملل به نقل از وزارت بازرگانی هند، کسری تجاری هند در برابر چین درسال 2017-2018 ، 63 میلیارد دلار بوده که این میزان در سال مالی 2018-2019به 53 میلیارد دلار کاهش یافته است.
کسری تجاری میان دو کشور تفاوت در میزان صادرات و واردات است .

سورش پرابو وزیر صنعت و بازرگانی هند در حساب توئیتری خود نوشت: کسری تجاری هند و چین به شکل قابل ملاحظه ای کاهش یافته است .این امر نتیجه همکاری های گسترده، برنامه ریزی راهبردی، تحلیل بازار و مدیریت موثر است.

در دو سال مالی گذشته،صادرات هند به چین با 30 درصد افزایش به 17 میلیارد دلار رسیده است درحالی که واردات این کشور از چین با 9 درصد کاهش 70 میلیارد دلار برآورد شده است.

همچنین جنگ تجاری آمریکا و چین به کاهش کسری تجاری هند با چین کمک کرده است. هند در این مدت توانسته است صادرات کالاهایی از قبیل دارو، قطعات خودرو، محصولات پلاستیکی و مواد شیمیایی ارگانیک و همچنین محصولات کشاورزی مانند سویا، کلزا و قند را به چین افزایش دهد.

هند هفتمین مقصد بزرگ صادرات چین است، اما در زمینه صادرات به چین، این کشور در رتبه بیست و چهارم قرار دارد.
هند به طور مداوم به چین فشار وارد کرده است تا بازار خود را برای ورود محصولات فناوری اطلاعات و دارویی هند باز کند. هند اعلام کرده این اقدام می تواند به کاهش کسری تجاری بین دو کشور کمک کند.

دهلی نو بار ها نگرانی های خود را نسبت به افزایش کسری تجاری با چین در سازمان تجارت جهانی مطرح کرده است. هند همچنین مسائل مربوط به محدودیت های صدور روادید چین برای متخصصان هندی و حتی چالش هایی که در صادرات خدمات فناوری اطلاعات و محصولات مانند گوشت، برنج و دارو به چین وجود دارد را در سازمان تجارت جهانی مطرح کرده است.

چین موافقت کرده است که تعرفه های گمرکی بیش از هشت هزار و 500 کالای هندی که عمدتا شامل مواد شیمیایی و محصولات کشاورزی است، را کاهش دهد. از سوی دیگر، هند تعرفه های حدود سه هزار محصول را برای چین کاهش داده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *