15 درصد از "مردم هرات" از خدمات درمانی محرومند

8:00 - 25 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۹۲۸۲
رئیس اداره بهداشت هرات گفت: با دلیل افزایش جمعیت هرات خدمات درمانی در این ولایت به اندازه کافی توسعه نیافته و بخشی از جمعیت این ولایت با کمبود مراکز درمانی مواجه است.

به گزارش گروه بین الملل ، عبدالحکیم تمنا رئیس اداره بهداشت هرات در روز تجلیل از روز جهانی بهداشت در هرات در گفتگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس گفت: در حال حاضر اداره بهداشت هرات توانسته تا میزان خدمات رسانی خود را در این ولایت به 85 درصد افزایش دهد.

وی تاکید دارد: متاسفانه در حال حاضر در هرات 15 درصد از شهروندان هرات از خدمات درمانی محرومند.

رئیس اداره بهداشت هرات ادامه داد: در هرات 112 مرکز درمانی و 4 بیمارستان نیز در شهرستان‌ها ایجاد شده است اما به دلیل گستردگی جغرافیای این ولایت و وجود آوارگان داخلی و افزایش جمعیت این ولایت ارائه امکانات بهداشتی با دشوار همراه شده است.

وی به وضعیت امنیت اشاره کرد و گفت: با میانجگیری بزرگان قومی در مناطق ناامن این ولایت در حال حاضر خدمات به مردم بدون مشکل خاص امنیتی در حال انجام است و مهمترین مشکل نبود امکانات و مراکز کافی در این بخش‌هاست.

تمنا در مورد بیماری های واگیر دار نیز خاطر نشان کرد: درمان بیماری های مانند فلج اطفال، هپاتیت در هرات رایگان بوده و در مراکز درمانی 100 نفر از بیماران مبتلا به این نوع از بیماری در حال درمان هستند.

هاشمی معاون والی هرات نیز با اشاره به بهبود وضعیت درمانی در هرات نسبت به سال گذشته شمسی گفت: با توجه به افزایش جمعیت هرات امکانات این ولایت کافی نیست.

وی اضافه کرد: قرار است به زودی در این ولایت بیمارستان،‌ اورژانس، بیمارستان های تخصصی برای کودکان و مادران احداث شود.

به گزارش،‌ با اقدامات وزارت بهداشت افغانستان در سالهای قبل در حال حاضر مرگ مادران در این کشور به شدت کاهش یافته و در حال حاضر مبارزه برای ریشه کنی فلج اطفال نیز در جریان است.

/انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *