بازیگری از نظر من زیادی جدی گرفته می شود/مشکل سینما بازیگران چهره و یا سلبریتی نیستند

15:10 - 24 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۹۲۶۵
بازیگر فیلم خون خدا گفت: بازیگری از نظر من زیادی جدی گرفته می شود. بازیگری نباید بازیگر را گول بزند. بازیگر باید بداند هم شان یک مکانیک و یا هر شغل دیگری است و باید کارش را به بهترین نحو انجام دهد. بازیگری رتبه و منزلت عجیب و غریبی ندارد که بخواهیم با آن خودمان را گول بزنیم.

رضا اخلاقی راد بازیگر سینما و تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی ، درخصوص وضعیت انتخاب بازیگران سینما گفت:من به شدت به حقیقت اعتقاد دارم و همیشه این جمله معروف را می‌گویم که حقیقت مثل بارانی می ماند که ریخته و ناظر کف خیابان را می بیند در صورتی اصل بارانی است که در زمین جذب شده و زایش را به همراه می آورد.

وی در همین راستا تصریح کرد: بازیگری هم دقیقا مثل همین مثال است. در هر جریانی از سینما اگر نگاه سطحی باشد هیچ چیز درست در نمی آید. انتخاب بازیگری نباید تماماً به صورت سلیقه ای شکل پیدا کند.

بازیگری از نظر من زیادی جدی گرفته می شود/مشکل سینما بازیگران چهره و یا سلبریتی نیستند/////////////////////////شنبه

این بازیگر تئاتر درباره اینکه سانتی مانتالیسم یا انتخاب بازیگران بر اساس زیبایی تا چه حد موجب اجحاف در قبال بازیگران با کیفیت تئاتر شده اضافه کرد: واقعیت امر اینکه ما به شدت بازیگران خوب و بزرگی را در تئاتر داریم که هیچ وقت دیده نشده و شاید نشوند.

بازیگر فیلم خون خدا در همین رابطه اذعان کرد: مشکل سینما بازیگران چهره و یا سلبریتی نیستند مشکل آنجاست که انتخاب‌ها تا جدی سلیقه ای و بر اساس چهره زیبایی شود که تنوع کم شده و ما شاهد عده محدودی بازیگر باشیم.

بازیگری از نظر من زیادی جدی گرفته می شود/مشکل سینما بازیگران چهره و یا سلبریتی نیستند/////////////////////////شنبه

وی با تاکید بر لزوم خضوع و فروتنی بازیگران اضافه کرد: بازیگری از نظر من زیادی جدی گرفته می شود. بازیگری نباید بازیگر را گول بزند. بازیگر باید بداند هم شان یک مکانیک و یا هر شغل دیگری است و باید کارش را به بهترین نحو انجام دهد. بازیگری رتبه و منزلت عجیب و غریبی ندارد که بخواهیم با آن خودمان را گول بزنیم.

اخلاقی راد بازیگری را امری معمولی و هم سطح با سایر مردم دانست و خاطرنشان کرد: بازیگری یک تفاوت عمده شاید با سایر رشته ها داشته باشد و آن آنجاست که با روح و خود انسان مرتبط است. من بازیگر اگر روحم را بزرگ نکنم نمی توانم حرف‌های بزرگ بزنم. وقتی روح من بازیگر کوچک باشد بدون شک حرف های بزرگی که شاید از دهان کاراکتر می زنم هیچگاه باور پذیر نباشد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *