انجام بیش از ۸۹۰ هزار بازرسی بهداشت محیطی در برنامه سلامت نوروزی

15:18 - 23 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۹۲۰۹
دسته بندی: جامعه ، عمومی
معاون بهداشت وزارت بهداشت از ۸۹۸۰۵۶ مورد بازرسی بهداشت محیطی طی برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی خبر داد.

به گزارش گروه جامعه ، علیرضا رئیسی ضمن اعلام این خبر افزود: در نوروز امسال بیش از ۳۰۰۰ تیم بازرسی بهداشت محیط از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور کار نظارت بهداشتی بر تهیه و توزیع مواد غدایی، آب آشامیدنی و همچنین اماکن را بر عهده داشتند.

معاون بهداشت، تعداد بازرسی بهداشت محیطی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در طی برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی را ۶۶۸۱۷۶ اعلام کرد.

وی گفت: بازرسی بهداشت محیطی از اماکن عمومی، مراکز و مدارس اسکان مسافرین نوروزی در این برنامه ۱۹۸۳۱۶ مورد، بازرسی بهداشت محیطی از مراکز، اماکن و رستوران‌های بین راهی ۳۱۵۶۴ مورد و کل بازرسی‌های بهدشت محیطی ۸۹۸۰۵۶ مورد بوده است.

رئیسی ضمن اشاره به همکاری و هماهنگی سایر سازمان‌ها و نهاد‌ها در اجرای این برنامه اظهار داشت: کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی معرفی شده به مراجع قضایی در طی اجرای برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی ۱۲۵۱۳ مورد بوده که از این تعداد ۸۸۱ مورد مربوط به مراکز و رستوران‌های بین راهی می‌باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت کل مراکز و اماکن متخلف بهداشتی پلمب شده را ۲۸۲۹ مورد اعلام کرد که ۳۳۱ مورد آن مربوط به رستوران‌های بین راهی بوده است.

رئیسی افزود: مقدار مواد غذایی غیر بهداشتی معدوم شده در این مدت ۱۱۵۲۹۱۴ کیلو گرم می‌باشد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به استفاده گسترده کارشناسان بهداشت محیط در سراسر کشور از وسایل سنجش پرتابل در طی اجرای این برنامه گفت: در این مدت، تعداد موارد سنجش با تجهیزات پرتابل بازرسی ۵۵۹۴۱۱ مورد بوده است.

وی اظهار داشت: تشدید کنترل و سنجش سلامت آب آشامیدنی از مباحث مهم در طول اجرای این برنامه بود که طی آن تعداد ۶۰۲۶۷۶ کلرسنجی آب انجام شد.

برنامه بهداشت محیط در سلامت نوروزی از بیستم اسفندماه سال گذشته آغاز و روز بیستم فروردین ۱۳۹۸ به پایان رسید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *