عبدالله عبدالله: "جنگجویان داعشی" از طریق پاکستان وارد خاک افغانستان شدند

11:11 - 20 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۸۱۹۳
رئیس اجرایی دولت افغانستان به خبرنگاران در اردن گفت: گروه تروریستی داعش از طریق مرزهای پاکستان وارد خاک افغانستان شد که یک تهدید برای امنیت این کشور محسوب می‌شود.

به گزارش گروه بین الملل ، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان به خبرنگاران در اردن گفت:که جنگجویان داعشی از مرزهای پاکستان وارد خاک این کشور شده‌اند.

رئیس اجرایی دولت افغانستان تصریح کرد:در ابتدا کسی فکر نمی‌کرد که داعش بتواند افغانستان را تهدید کند اما این گروه تروریستی پس از مدتی به یک تهدید امنیتی تبدیل شده است.

وی افزود: با قدرت گرفتن داعش در عراق و سوریه اعضای این گروه تروریستی همراه با خانواده هایی از طریق مرزهای پاکستان وارد خاک افغانستان شدند و به یک تهدید بزرگ امنیتی در این کشور تبدل شدند.

عبدالله خاطرنشان کرد که داعش در افغانستان کودکان را تحت آموزش افکار افراطی قرار داده و از آنها برای انجام فعالیت‌های تروریستی در این کشور استفاده می‌کند.

اخیرا گزارش‌هایی درباره آغاز دوباره فعالیت این گروه تروریستی در ننگرهار و کنر که از ولایت‌های همرز با پاکستان محسوب می‌شود منتشر شده است.

گروه تروریستی داعش در افغانستان یک بار به دلیل عملیات‌های شدید طالبان تا آستانه نابودی پیش رفت اما اخیرا با حمایت میدانی نیروهای آمریکایی فعالیت‌های خود را در ولایت‌های شرقی از سر گرفته است.

اگر چه آمریکا مدعی مبارزه با داعش در افغانستان است اما بارها دیده شده که نظامیان آمریکایی در برابر طالبان از داعش حمایت می‌کنند.

کارشناسان معتقدند که آمریکا تلاش می‌کند تا پس از توافق صلح با طالبان به بهانه مبارزه با داعش حضور نظامی خود را توجیه کرده و به دامن زدن جنگ در افغانستان ادامه دهد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *