زندان عاقبت ساختن زندگی با پول‌های سرقتی /سرقت۰ ۱۴ میلیونی از خانه آشنا

12:45 - 19 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۷۹۷۲
رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری سارق منزلی که ۱۴۰ میلیون تومان سرقت کرده بود خبر داد.

سرهنگ قاسم دستخال در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه اظهار داشت:چهارم فروردین ماه امسال بود که فردی طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کرد، سارقین از منزلش اموال به ارزش یکصد و چهل میلیون تومان را سرقت کرده اند به کلانتری ۱۶۳ ولنجک اعلام شد.

وی افزود:پس از اعلام خبر به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، بلافاصله کارآگاهان مبارزه با سرقت منزل به همراه تیم بررسی صحنه سرقت به محل اعزام شدند، بابررسی‌های انجام شده توسط کارآگاهان مشخص شد سرقت از نوع داخلی بود است. در تحقیقات مقدماتی، مالباخته اظهار داشت که برادر همسرش به هویت "بابک" مدتی است که با آن‌ها زندگی می‌کند و اعتیاد به مواد مخدر دارد به همین خاطر به او مظنون هستند.

خال اضافه کرد:بنابراین دستگیری مظنون اعلامی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. در تحقیقات اولیه مشخص شد بابک از زمان سرقت محل را ترک و باز نگردیده و دارای یک دستگاه خودرو سواری ساینا نیز می‌باشد، لذا با ضن قوی کارآگاهان به بابک طی اقدامات فنی صورت گرفته محل تردد وی در محدوده خیابان ملت مشخص که با بررسی‌های بیشتر کارآگاهان محل اختفای وی در یکی از هتل‌های واقع در خیابان ملت شناسایی و خودروی سارق نیز رویت می‌گردد، کارآگاهان طی هماهنگی با بازپرس محترم شعبه ۱۱ دادسرای ناحیه ۲ تهران و هتل مذکور در یک عملیات غافلگیرانه موفق به دستگیری سارق شده که در بررسی از اتاق وی مبلغ یکصدو هفت میلیون تومان وجه نقد کشف و به پایگاه منتقل می‌گردد.

وی تسریح کرد:در تحقیقات بعمل آمده از متهم، ضمن اعتراف به سرقت اعلام داشته که حدود مبلغ ۳۰ میلیون تومان از وجه سرقتی را خرج کرده ام و علت سرقت را تشکیل زندگی شخصی و مستقل عنوان داشته است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اقرار صریح متهم و کشف مبلغ ۱۰۷ میلیون تومان از ید سارق با هماهنگی مقام محترم قضایی الباقی وجه نقد تحویل مالباخته گردید و متهم نیز با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *