ایران و عراق بر بازنویسی و تمدید تفاهم نامه اربعین تاکید کردند

15:57 - 18 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۷۷۴۳
دسته بندی: سیاست
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ایران و قائم مقام وزیر کشور عراق بر بازنویسی و تمدید تفاهم نامه اربعین که سال گذشته میان دو کشور تنظیم شده بود، تاکید کردند.
دیدار ذوالفقاری با قائم مقام وزیر کشور عراق/ تاکید دو طرف بر تنظیم تفاهم نامه امنیتی میان ایران و عراقگروه سیاسی ؛ حسین ذوالفقاری عصر امروز با «عقیل خزعلی» قائم مقام وزیر کشور عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
در این دیدار ضمن اشاره به ارتباطات خوب و گسترده دو کشور، بر افزایش همکاری‌ها در زمینه‌های امنیتی، مبارزه با جرایم سازمان یافته، امنیت مرز‌ها و راهپیمایی اربعین تاکید کردند.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ضمن قدردانی از همکاری‌های وزارت کشور عراق، روابط وزارت کشور ایران و عراق را عمیق و بسیار مطلوب توصیف کرد.

در این دیدار دو طرف با تنظیم پیش نویس تفاهم نامه امنیتی میان ایران و عراق موافقت کردند و مقرر شد با تشکیل کارگروهی موارد و نقطه نظرات دو کشور جمع بندی و نهایی شود که این تفاهم‌نامه گستره وسیعی از مسائل امنیتی مشترک مانند قاچاق انسان، مبارزه با تروریسم، امنیت مرزها، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و جرایم سازمان یافته و همچنین انتقال تجارب پلیس و آموزش در این عرصه را در برگیرد و زمینه همکاری هرچه بیشتر دو کشور را فراهم کند.

همچنین در این دیدار موضوع بازنویسی و تمدید تفاهم نامه اربعین که سال گذشته میان دو کشور تنظیم شده بود، مورد تاکید قرار گرفت.

قائم مقام وزیر کشور عراق: ایران عمق استراتژیک عراق است
قائم مقام وزیر کشور عراق نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه ایران عمق استراتژیک عراق است، گفت: همانطور که در دیدار رئیس‌جمهور ایران و نخست عراق مطرح شد، باید روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف گسترش یابد.

خزعلی همچنین با اشاره به اینکه عراق با ۳۰ کشور تفاهم نامه امنیتی امضا کرده است، بر اهمیت مسائل امنیتی میان ایران و عراق و تنظیم تفاهم نامه‌ای در این زمینه میان دو کشور تاکید کرد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *