هند به دنبال حمله مجدد به خاک پاکستان است

14:44 - 18 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۷۷۱۱
وزیر خارجه پاکستان می‎گوید که شواهدی دال بر حمله جدید هند در ماه آینده به خاک کشورش در دست دارد.
هند قصد دارد ماه آینده مجددا به پاکستان حمله کندبه گزارش گروه بین الملل ، پاکستان اعلام کرد هند در حال آمادگی برای حمله دیگری به پاکستان در ماه آینده است.

به گزارش رویترز، «شاه محمود قریشی» وزیر خارجه پاکستان امروز یکشنبه گفت: منابع موثق پاکستان گزارش داده‎اند، هند در ماه آینده به پاکستان حمله خواهد کرد.

در ادامه تنش‌های پاکستان و هند پس از درگیری دو همسایه هسته‌ای شبه قاره در ماه فوریه، وزیر خارجه پاکستان گفت: "اسلام آباد نگرانی‌های خود را به اطلاع پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل رسانده است."

وی افزود:"ما اطلاعات قابل اعتمادی داریم که هند در حال برنامه ریزی برای انجام حمله جدیدی علیه پاکستان است. براساس اطلاعات ما این حمله می‌تواند در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۰ آوریل (۲۷ تا ۳۱ فروردین) انجام خواهد شد. "

وی جزئیاتی از شواهدی که پاکستان برای این ادعا در اختیار دارد و نیز زمان خاص این حمله ارائه نکرد اما اظهار داشت «عمران خان» نخست وزیر پاکستان موافقت کرد این اطلاعات به صورت عمومی منتشر شود.

وزارت خارجه هند به درخواست رویترز برای اظهارنظر در این مورد پاسخی نداد.

پیشتر عمران خان، هند را به "هیستری جنگ" متهم کرد.

پاکستان در پی این بحران حریم هوایی خود را بست اما سپس فرودگاه‌های اصلی خود را باز و پرواز‌های تجاری خود را از سر گرفت.

این دور از درگیری‌ها در شبه قاره در پی بمبگذاری در ۱۴ فوریه(۲۵ بهمن) در یکی از مقر‌های پلیس هند که منجر به کشته شدن ۴۰ افسر شد، آغاز شد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *