رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

"روسیه" با سیل زدگان ایران ابراز همدردی کرد

7:47 - 18 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۷۴۶۴
وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه ای ضمن اشاره به ارسال نخستین محموله کمک های انسان دوستانه از سوی این کشور با سیل زدگان ایرانی ابراز همدردی کرد.

به گزارش گروه بین الملل ،  وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود با ملت ایران ابراز همدردی و همبستگی کرده و گفته است که پایداری و استقامت برای رفع این بلای طبیعی از کشور دوست ایران را مسالت می کند.

گفتنی است، بارندگی چند روزه درشهرهای مختلف ایران درایام نوروز، در مناطق غرب و جنوب غربی ایران سیلاب بی سابقه به راه انداخت که تلفات جانی و مالی فراوانی در پی داشته است.

طبق آخرین گزارش پزشکی قانونی تاکنون حدود 70 نفر در این حوادث جان خود را از دست داده اند.
پیش از این دفتر نمایندگی صندوق کودکان ملل متحد(یونیسف) در ایران اعلام کرده بود که با هماهنگی دولت جمهوری اسلامی اقلام امدادی اولیه این آژانس به منظور کمک به واکسیناسیون و تغذیه کودکان مناطق سیل زده در راه ارسال به ایران است.

وزارت موقعیت های اضطراری روسیه امروز با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: با مشارکت سازمان موقعیت های اضطراری ارمنستان و در پاسخ به درخواست ایران، ارسال کمک های انسان دوستانه برای افراد آسیب دیده از سیل ویرانگر در این کشور آغاز شد.

در این بیانیه آمده است: محموله کمک های انسانی از طریق مرکز واکنش های انسانی روسیه - ارمنستان مستقر در شهر ایروان ارمنستان و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به این کشور ارسال می شود.

روسیه تاکنون محموله های پتو، تخت خواب های تاشو(سفری)به تعداد چهار هزار عدد ارسال کرده که به حساب این کشور خریداری و توسط مرکز واکنش های انسانی روسیه-ارمنستان به ایران ارسال شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *