"پاکستان" پس از یک ماه حریم هوایی خود را به روی هند گشود

18:37 - 18 فروردين 1398
کد خبر: ۵۰۷۴۶۱
پاکستان با کاهش تنش نظامی با دهلی نو بخشی از حریم هوایی خود را به روی خطوط هواپیمایی هند گشود.

به گزارش گروه بین الملل به نقل از سازمان هواپیمایی پاکستان نوشت،این اقدام باعث صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه مسافرت از هند به اروپا و آمریکا می شود.

پاکستان در ماه مارس (بهمن- اسفند) در چندین مرحله حریم هوایی خود را گشود اما شرکت‌های هواپیمایی به مقصد هند اجازه استفاده از آن را نداشتند.

یک مقام ارشد خط هوایی هند گفت که ما در صبح روز جمعه اطلاعیه‌ای دریافت کردیم که برخی از پروازها از حریم هوایی احمدآباد در پاکستان استفاده کرده‌اند و اگر در چند روز آینده مسیرهای بیشتر در حریم هوایی پاکستان گشوده شود باعث صرفه جویی در مصرف سوخت خواهد شد.

بعد از بسته شدن حریم هوایی پاکستان به روی خطوط هواپیمایی هند، شرکت‌های هوایی این کشور مجبور به صرف هزینه های بیشتر برای پرواز به اروپا و آمریکا شدند.

بسته شدن حریم هوایی پاکستان باعث افزایش 40 تا 50 درصد قیمت بلیت خطوط هوایی هند شده بود.
یک مقام ارشد دولت پاکستان اظهار امیدواری کرد با بازشدن حریم هوایی این کشور به روی هواپیماهای هندی ،تنش بین دو کشور کاهش یابد.

تنش بین هند و پاکستان در دو ماه اخیر به دنبال حمله انتحاری مرگبار در کشمیر تحت کنترل دولت دهلی‌نو شدت گرفته است. در آن حمله دست‌کم چهل نظامی هند کشته شدند.

این حمله پر تلفات ترین حمله در کشمیر تحت کنترل هند، در 30 سال گذشته عنوان‌شده است. دهلی‌نو می‌گوید، گروه موسوم به «جیش محمد» مستقر در خاک پاکستان مسئول اصلی این حمله تروریستی است، ادعایی که اسلام‌آباد آن را رد کرده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *