آیت‌الله خاتمی: دعوت از یک وزیر به خبرگان به معنای استیضاح نیست

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۶:۲۱
کد خبر: ۵۰۲۶۸۸
سخنگوی مجلس خبرگان، گفت: هرگز دعوت از یک وزیر به مجلس خبرگان جهت سخنرانی را نباید به عنوان استیضاح آن فرد دانست.

////به گزارش خبرنگار گروه سیاسی ، آیت الله سید احمد خاتمی، در پایان اجلاسیه ششم مجلس خبرگان در دوره پنجم، با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: ما در این اجلاس وزیر محترم دارایی را به عنوان میهمان ویژه داشتیم. دعوت از وزیر اقتصاد و هر فرد دیگر هرگز به عنوان استیضاح آن مقام نیست.

سخنگوی مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: تا کنون اشخاص بسیاری به عنوان میهمان در این مجلس حضور پیدا کرده‌اند. برای مثال سردار سلیمانی هم در برخی دوره‌ها میهمان ما بوده‌اند.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به ضیافت شام شب گذشته خبرگان، گفت: در ضیافت شام دیشب هم رئیس قوه قضاییه سخنان ارزشمندی را بیان کردند و راهکار‌های مختلفی را ارائه دادند. به طور کل در این دوره شاهد بودیم که مباحث به صورت کاملا کارشناسی از سوی اعضاء مطرح می‌شد.

وی اظهار داشت: در این دوره اعضای مجلس خبرگان رهبری تصویب کردند که انتخابات آتی مجلس خبرگان رهبری با یکی دیگر از انتخابات در دوره بعد ادغام شود.

سخنگوی مجلس خبرگان ادامه داد: در دو روز برگزاری جلسات مباحث در یک فضای صمیمی بین اعضای خبرگان مطرح شد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به جوان شدن ترکیب هیئت رییسه مجلس خبرگان،گفت: شاخص سنی اعضای هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری با ورود آقای رئیسی جوان‌تر شده است. البته این جوانی باید با سطح سنی اعضا مقایسه شود.

وی در پایان با اشاره به ویژگی اصلی این دوره،خاطرنشان کرد: شاخص اصلی این دوره این بود که به صورت کامل مصوبات به تصویب رسید و به دلیل اینکه میهمان کمتری برای سخنرانی دعوت شد توانستیم به طور کامل در خدمت ناطقان باشیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *