روایتی از دل‌نازک بودن یک تکاور

2:00 - 17 اسفند 1397
کد خبر: ۴۹۴۴۱۰
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
در دنیای رفاقتش قهر و‌ آشتی با هم بود. دعوا و آرامش هم بود. دیر عصبانی می‌شد و اگر از دست کسی ناراحت بود، بی‌محلی می کرد و توجهی نداشت.

روایتی از دل‌نازک بودن یک تکاورگروه سیاسی ؛ شهید مدافع حرم «محمدرضا دهقان امیری» متولد ۲۶ فروردین ۱۳۷۴ و فرزند دوم خانواده دهقان امیری بود. او که دانش‌آموخته دبیرستان علوم و معارف اسلامی امام صادق (ع) و دانشجوی سال سوم فقه و حقوق اسلامی در مدرسه عالی شهید مطهری بود، در نیمه مهرماه سال ۱۳۹۴ با عنوان «بسیجی تکاور» برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) عازم سوریه شد و در ۲۱ آبان همان سال در حلب به شهادت رسید. پیکر این شهید مدافع حرم پس از بازگشت به کشورمان، در امامزاده علی‌اکبر (ع) چیذر به خاک سپرده شد.

بُرش‌هایی از زندگی این قهرمان کشورمان در کتاب «ابو وصال» که توسط خانم «محدثه علی‌جان‌زاده روشن» گردآوری شده است را منتشر می‌کند.

روایت سی و هفتم؛ دوست شهید

در دنیای رفاقتش قهر و‌ آشتی با هم بود. دعوا و آرامش هم بود. دیر عصبانی می‌شد و اگر از دست کسی ناراحت بود، بی‌محلی می کرد و توجهی نداشت. قهر می کرد، اما کینه‌ای نبود.

طاقت قهرهای طولانی را نداشت و عاطفی و دل‌نازک بود و زود آشتی می کرد. اما هر بار که آشتی می کرد، صمیمیت‌ها چند برابر می شد.

انتهای پیامارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *