"هند" در مرزهای خود با پاکستان حصارهای لیزری نصب کرد

۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴:۰۱
کد خبر: ۴۸۲۸۸۶
هند به منظور جلوگیری از ورود شبه نظامیان به خاک این کشور، در مناطق حساس مرزی با پاکستان حصار های لیزری نصب کرده است.

به گزارش گروه بین الملل به نقل از رسانه اسپوتنیک، بر اساس گزارش های منتشر شده، هند بیش از 40 عدد حصار لیزری که توسط مرکز تکنولوژی لیزری به صورت داخلی تولید شده است را در مناطق حساس مرزی با پاکستان نصب کرده است.

این حصار های لیزری از ستون هایی با ارتفاع سه متر ساخته شده اند. لیزر با چشم قابل دیدن نیست و در صورت عبور از آنها، یک پیغام اخطار به مرکز ارسال می شود.

یک مقام هندی گفت: ما در سرتاسر مرز ها با پاکستان حصار های برقی نصب کرده ایم اما دشمن بسیار باهوش است. آنها مواد شیمیایی تولید کرده اند که به وسیله آن می توانند از حصار الکتریکی عبور کنند.

وی افزود: نیروی های مرزی هند به شدت به تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته وابسته هستند. حصار های لیزری همچنین مجهز به دوربین های مدار بسته با قابلیت دید در روز و شب هستند.

در همین حال عمران خان نخست وزیر پاکستان ، هند را به دلیل عدم آمادگی برای مذاکره مورد انتقاد قرار داده است.
عمران خان در طول سفر دو روزه خود به ترکیه گفت: ما با یک شرایط خاص روبرو هستیم. ما به دنبال گفت و گو با هند هستیم اما دهلی نو می گوید ابتدا پاکستان باید تروریسم را متوقف کند. چگونه ممکن است بدون مذاکره در روابط پیشرفت به دست آید.

نارندرا مودی نخست وزیر هند در هفته جاری اعلام کرد که هند هیچگاه با مذاکره مخالف نبوده است اما در میان انفجار بمب و شلیک اسلحه، صدای مذاکره به گوش نمی رسد.

مذاکرات میان هند و پاکستان در سال 2016 پس از حمله شبه نظامیان به پایگاه نیروی هوایی هند در شهر پتانکوت متوقف شد. در این حمله که در دوم ماه ژانویه اتفاق افتاد، 6 تروریست پاکستانی 10 نیروی نظامی هند را در این پایگاه به قتل رسانده و 22 نفر دیگر را مجروح کردند.

دولت هند گروه شبه نظامی 'جیش محمد' متهم به اجرایی کردن این حمله کرد. به گفته مقامات هندی این گروه در پاکستان آزادانه فعالیت می کند.

هند پاکستان را حامی تروریسم و گروه های شبه نظامی ضد هند می داند، اما پاکستان همواره نقش خود را در حملات تروریستی علیه هند رد کرده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *