ابتکار ایران در صدور بیانیه مشترک با برخی کشور‌ها و معرفی صهیونیسم به‌عنوان شکلی از نژادپرستی

12:52 - 19 تير 1403
کد خبر: ۴۷۸۲۴۴۴
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
ابتکار ایران در صدور بیانیه مشترک با برخی کشور‌ها و معرفی صهیونیسم به‌عنوان شکلی از نژادپرستی
سفیر و نماینده دائم ایران در ژنو طی بیانیه‌ای مشترک از جامعه بین‌المللی خواست که اقدام قاطع علیه نهاد‌های صهیونیستی مرتکب جنایت علیه بشریت انجام دهد. 

خبرگزاری میزان - سفیر ایران در ژنو، در بیانیه مشترکی که به نمایندگی از تعدادی کشور‌ها در نشست ۵۶ شورای حقوق بشر قرائت کرد، ضمن انتقاد شدید از جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه اظهار داشت که صهیونیسم یکی از مظاهر نژادپرستی است و رژیم صهیونیستی مبتنی بر آپارتاید حقوق بشر فلسطینیان را به صورت گسترده نقض کرده است.

علی بحرینی، سفیر و نماینده دائم ایران در ژنو، در نشست شورای حقوق بشر که با حضور گزارشگر ویژه نژادپرستی برگزار شد، به نمایندگی از تعدادی کشور‌های اسلامی و برخی کشور‌های مستقل بیانیه مشترکی را با محوریت ضرورت احیای قطعنامه ۳۳۷۹ مجمع عمومی سازمان ملل در راستای شناسایی صهیونیسم به عنوان یکی از اشکال نژادپرستی قرائت کرد.

در این بیانیه مشترک همچنین با اشاره به گزارش سال ۲۰۱۷ کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل برای غرب آسیا (یونسکوا)، رزیم صهیونیستی به‌عنوان «رژیم آپارتاید» در برابر فلسطینیان شناسایی و تصریح شده است که ممنوعیت تبعیض نژادی و آپارتاید یک قاعده آمره در حقوق بین‌الملل بوده و همچنین نقض آشکار اهداف و اصول منشور ملل متحد است. 

در این بیانیه مشترک از جامعه بین‌المللی خواسته شده است تا اقدام قاطع علیه نهاد‌های صهیونیستی مرتکب جنایت علیه بشریت انجام دهد. 

این ابتکار گامی مهم در راستای احیای مفاد اصلی قطعنامه ۳۳۷۹ یا قطعنامه شناسایی صهیونیسم به‌عنوان شکلی از نژادپرستی خواهد بود. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *