سرقت خط قرمز دستگاه قضایی است/سارقان از هیچ‌گونه ارفاقات قانونی بهره‌ای نخواهند برد

20:06 - 26 خرداد 1403
کد خبر: ۴۷۷۸۲۰۹
دسته بندی: قضایی ، دادگستری
سرقت خط قرمز دستگاه قضایی است/سارقان از هیچ‌گونه ارفاقات قانونی بهره‌ای نخواهند برد
رئیس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه سرقت جز خطوط قرمز دستگاه قضایی محسوب می‌شود، گفت: سارقان از هیچ‌گونه ارفاقات قانونی بهره نخواهند برد.

خبرگزاری میزان - بهروز محمدی‌مهر در نخستین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان همدان با موضوع پیشگیری از سرقت، گفت: خوشبختانه اقدامات موثری در حوزه مبارزه با سرقت در سطح استان انجام شده است که البته تا نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

وی با اشاره به اصلاح قانون کاهش مجازات حبس تعزیری، اظهار کرد: با اصلاح این قانون، دیگر سارقان سرقت‌های زیر ۲۰ میلیون تومان مشمول گذشت شاکی قرار نخواهند گرفت.

رئیس کل دادگستری استان همدان با تاکید بر اینکه خط قرمز دستگاه قضایی با توجه به مطالبات مردمی سرقت است، افزود: هیچ‌گونه مماشاتی با سارقان به ویژه سارقان حرفه‌ای نداشته و نخواهیم داشت و سارقان در زندان به هیچ عنوان از ارفاقات قانونی مانند آزادی مشروط و یا استفاده از پابند الکترونیکی و حتی عفو بهره‌ای نخواهند برد.

محمدی مهر، عنوان کرد: بهتر است گشت‌های نیروی انتظامی افزایش یابد و به ضابطان این اطمینان خاطر را می‌دهیم که همکاران ما برای مبارزه با سرقت هرگونه مجوزی در حمایت از آنان با رویکرد ایجاد فضای امن برای شهروندان ارائه خواهند داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *