آخرین اخبار انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳/ مروری بر مهم‌ترین وعده‌ها و برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی

9:56 - 22 خرداد 1403
کد خبر: ۴۷۷۷۴۶۸
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
آخرین اخبار انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳/ مروری بر مهم‌ترین وعده‌ها و برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی
چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به‌دلیل شهادت رئیس جمهور دولت سیزدهم یک‌سال پیش از موعد مقرر در تاریخ هشتم تیر ۱۴۰۳ برگزار می‌شود؛ پس از اعلام رسمی اسامی نامزدهای تایید صلاحیت شده فرصت تبلیغات برای کاندیداها، احزاب وجریان‌های مختلف سیاسی آغاز شده است.

خبرگزاری میزان - انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران برای تعیین رئیس دولت چهاردهم که طبق روال همیشگی قرار بود در سال آینده برگزار شود پس از بروز سانحه بالگرد آیت‌الله رئیسی و همراهانش و شهادت هشتمین رئیس جمهور ایران یک‌سال پیش از موعد مقرر طبق برنامه‌ای که ستاد انتخابات کشور منتشر کرده است در تاریخ هشتم تیر سال جاری برگزار می‌شود.

طبق جدول زمانبندی برگزاری انتخابات ثبت‌نام از داوطلبان از دهم خرداد آغاز و تا چهاردهم ماه جاری انجام شد.

آخرین اخبار انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳/ مروری بر مهم‌ترین وعده‌ها و برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی

پس از اتمام فرآیند بررسی صلاحیت‌ها روز گذشته سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرد که صلاحیت مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی و محمد باقر قالیباف از طرف شورای نگهبان برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است.

در ادامه اخبار منتشر شده در رسانه‌ها درباره انتخابات پیش‌رو را مرور خواهیم کرد.

قالیباف: درآمد دولت از معادن ۴۴هزار میلیارد تومان است، اما به همان مقدار سوبسید به آن می‌دهد
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۲۲:۴۲
قالیباف: نزدیک به ۵۰درصد از انرژی ما قبل از ورود به چرخۀ مصرف هدر می‌رود
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۲۲:۳۹
قالیباف: سهم دولت در ایران‌خودرو ۷ درصد است، اما مدیریتِ ۱۰۰درصد آن را در دست گرفته و همه ناراضی‌اند
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۲۲:۳۹
قالیباف: در مجلس، مشکل امنیت شغلی کارکنان شرکتی را حل کردیم
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۲۲:۳۴
قالیباف: مخاطب برنامۀ توسعه‌ای که نوشتیم «خانواده» است
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۲۲:۲۹
قالیباف: برنامۀ هفتم پیشرفت را در هماهنگی و همراهی با دولت شهید رئیسی نوشتیم
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۲۲:۲۲
سعید جلیلی: ریاست‌جمهوری جایگاه تشخیص و تصمیم است
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۹:۳۹
سعید جلیلی: از هپکو تا کوله‌بران بانه، بیش از ۱۴۰ بار به نقاط مختلف کشور سفر کرده‌ام و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شدم
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۹:۳۹
جلیلی: چون انضباط مالی جدی گرفته نشد فسادی مانند چای دبش رخ داد
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۹:۳۸
سعید جلیلی در برنامه «با مردم»: قبل از دولت شهید رئیسی مدعی بودند نمی‌توان نفت فروخت اما وقتی به آنها راهکار دادیم توانستند نفت بفروشند
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۸:۵۸
قاضی‌زاده هاشمی: در دولت مردم ما به تک‌تک مردم نیازمندیم
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۸:۴۱
قاضی‌زاده‌ هاشمی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در برنامه صف‌اول: دولتی که تشکیل خواهد شد خود را متعهد به پیشرفت پایدار ملت ایران می‌داند
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۸:۱۱
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی: یکی از مسائل خروج از بنگاه‌داری است
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۸:۱۰
فوریت کشور اقتصاد است
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۷:۵۰

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در برنامه صف اول گفت: نه اولویت، بلکه فوریت را اقتصاد می‌دانم. 

برای حل مسائل مزمن شده کشور با وعده‌های کوتاه مدت و اقدامات موقت نتیجه نخواهیم گرفت.

آذری جهرمی قائم مقام ستاد انتخاباتی پزشکیان می‌شود؟
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۶:۳۳

جماران نوشت: حضور محمدجواد آذری جهرمی به عنوان قائم مقام ستاد انتخاباتی پزشکیان قطعی شده است.

شعار ستاد جلیلی مشخص شد
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۵:۴۳

«یک جهان فرصت، یک ایران جهش؛ هر ایرانی یک نقش باشکوه» به‌عنوان شعار ستاد سعید جلیلی انتخاب شد.

مهدی منوری جانشین زاکانی شد
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۴:۳۰

علیرضا زاکانی شهردار تهران برای ایام مرخصی‌ جهت حضور در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم طی نامه‌‎ای خطاب به رئیس شورای شهر تهران، مهدی منوری مشاور و مدیرکل حوزه شهردار را به عنوان مسئول هماهنگی و پیگیری امور مدیریت شهری تهران معرفی کرد.

اعضای ستاد انتخاباتی پزشکیان مشخص شدند
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۳:۱۲

طبق احکامی علی عبدالعلی زاده رئیس، سید محمد علی افشانی، معاون امور استان‌ها،علی شکوری راد، معاون تبلیغات، حجت نظری، معاون جوانان و دانشجویان،فاطمه راکعی، معاون بانوان، احمد صادق بناب، معاون مالی و اقتصادی و ابراهیم شیخ معاون روابط عمومی ستاد انتخابات مسعود پزشکیان شدند.

 

نشست مجمع اجماع نیروهای انقلاب برگزار شد
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۲:۴۲

محسن رضایی در توییتی از برگزاری نشست مجمع اجماع نیروهای انقلاب خبر داد و نوشت:در نشست صمیمانه مجمع اجماع نیروهای انقلاب، آخرین وضعیت و سازوکار اجماع نیروهای انقلاب بررسی شد و نمایندگان گروه‌ها و احزاب جبهه انقلاب نظراتشان را اعلام کردند.

نیروهای انقلاب چاره‌ای جز اجماع بر نامزد مقبول ندارند.

مشارکت همه گروه‌ها در «مانا» تا زمان اجماع و پس از آن ادامه می‌یابد.

انتقاد روزنامه جوان به تناقضات کلامی اصلاح‌طلبان
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۲:۱۸

روزنامه جوان نوشت: اکنون بیشتر روزنامه‌های اصلاح‌طلب برخلاف روزنامه‌های غیراصلاح‌طلب که با عکس یک‌اندازه هر شش نامزد به استقبال احراز صلاحیت‌ها رفتند، فقط با عکس بزرگ آقای پزشکیان به تبلیغ ایشان وارد شدند. در نوشته‌ها نیز تعجب خود را از اینکه شورای نگهبان همه نامزد‌های برآمده از کابینه مرحوم رئیسی را ردصلاحیت کرده و نامزد اصلاح‌طلبان را تأیید کرده، ابراز تعجب کردند.

اما این کافی نیست. تعجب شما به چه درد مردم می‌خورد وقتی سه دهه است که شورای نگهبان را تخریب می‌کنید و هنوز هم چنین تخیلی دارید که «احتمالاً تأیید پزشکیان برای افزایش مشارکت بوده، اما [کورخوانده‌اند]ما در همان مرحله اول کار را تمام می‌کنیم!» واقعاً این همه تضاد و تناقض را چگونه با شجاعت کنار هم جمع می‌کنید؟

حجت‌الله ایوبی رئیس ستاد انتخابات پورمحمدی شد
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۱:۵۷

حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی، حجت‌الله ایوبی را به‌عنوان رئیس ستاد انتخاباتی خود معرفی کرد.

ایرانیان خارج از کشور چگونه رای می‌دهند؟
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۱:۵۵

محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگو با فارس: ۲۵۰ نقطه در سراسر دنیا برای اخذ رای از ایرانیان خارج کشور در نظر گرفته شده است.

هموطنان مقیم خارج کشور جهت اخذ رای می توانند با در دست داشتن مدارک شناسایی مجاز در روز انتخابات و در ساعات اعلامی از سوی نمایندگی های کشورمان به شعب اعلامی که (سفارتخانه ها یا سر کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران ) مراجعه کنند.

پورمحمدی: دولت باید امنیت فعالیت هنری را تضمین کند
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۱:۵۰

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی گفت: دولت باید امنیت فعالیت هنری را برای اهالی هنر به طور روشن و شفاف تضمین کند.

دولت نباید اجازه دهد روابط هنری در جامعه با افراد غیر درگیر و غیر مسئول مخدوش شود.

حمایت شورای وحدت از نامزدی پورمحمدی
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۶

در پی تشکیل جلسه اعضای بلندپایه شورای وحدت کشور، به اتفاق آرا تصویب شد که این مجموعه از نامزدی حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو حمایت خواهد کرد.

برنامه‌های تبلیغاتی امروز نامزدهای انتخابات
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۴

برنامه‌های تبلیغاتی امروز نامزدهای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در رسانه ملی به شرح زیر است:

سعید جلیلی: برنامه «با مردم» ساعت ۱۸:۳۰ تا ۱۹ از شبکه یک سیما

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی: برنامه «صف اول» ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ از شبکه خبر

محمدباقر قالیباف: برنامه «گفتگوی ویژه خبری» ساعت ۲۲ تا ۲۲:۴۵ از شبکه خبر

عضو جبهه اصلاحات ایران: پزشکیان کاملاً در دایره اصلاح‌طلبی تعریف می‌شود
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۱

احمد شریف، عضو جبهه اصلاحات ایران در گفت‌وگو با خبرآنلاین: به نظر می‌رسد شخصیت‌های اصلاح‌طلب که تا این لحظه از پزشکیان اعلام حمایت نکردند، از او حمایت خواهند کرد، چراکه گزینه دیگری نداریم و از طرفی پزشکیان جزو گزینه نهایی جبهه اصلاحات است.

علاوه بر این بنده حمایت اعتدال‌گرایان از پزشکیان را هم پیش‌بینی می‌کنم.

 

یک کارشناس مسائل سیاسی: پزشکیان مورد تایید همه اصلاح‌طلب‌ها نخواهد بود
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۱:۲۸

ناصر ایمانی، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با فرهیختگان: در داخل اصلاح‌طلبان به اعتقاد من، اجماع کاملی روی آقای پزشکیان نخواهد شد؛ چراکه مبانی آقای پزشکیان خیلی به مذاق برخی از اصلاح‌طلبان خوش نخواهد بود. آنها تعبیر دیگری از او دارند. شاید فکر کنند که به نام اصلاح‌طلبی قرار است کارهای اصولگرایی انجام دهد. منظورم سیاست‌های جناح اصولگرا نیست. بلکه کارهای اصولگرایی است. به هرحال او در چهارچوب نظام حرکت می‌کند و مورد تایید همه اصلاح‌طلب‌ها نخواهد بود.

پزشکیان: مسئولان باید بر سر سفره‌ای بنشینند که مردم نشسته‌اند
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۹:۵۰

مسعود پزشکیان، شب گذشته با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری گفت: عملکرد ما در اجرای سیاست‌های کلی و برنامه‌های توسعه نشان می‌دهد که ما در اجرا نتوانستیم آن اهداف و سیاست‌ها را پیاده کنیم در نتیجه اگر روزی ما سیستم اجرایی را در اختیار داشته باشیم قطعا اولویت ما رفتن به سمت سیاست‌های کلی و اجرای برنامه‌هایی است که ما را به اهداف برساند.

یکی از مشکلاتی که ما معمولا در دولت‌ها و تغییر مدیریت‌ها داریم که از اساسی‌ترین مشکل‌ها است این است که هر کسی که می‌آید برنامه و مسیر را عوض می‌کند و راه دیگری را انتخاب می‌کند.

کاری که ما باید در دولت انجام دهیم این است که دولت و مجریان را چابک‌تر کنیم تا ما را به اهداف مان برساند. در جهت رسیدن به این اهداف باید سه اصل مسئولیت پذیری، ادامه مسیر و پاسخ گویی مبنا قرار گیرد و هیچ دولت و حاکمیتی بدون رعایت این اصول نمی‌تواند به اهداف خود برسد.

علت آن که نتوانستیم خیلی از برنامه‌ها از جمله برنامه ششم توسعه را به هدف برسانیم این است که افرادی که در سیستم حضور داشتند اصلا از برنامه خبر نداشتند، هدف و سیاست را پیگیری نمی‌کردند و مهارت و علم اجرای این کار را نداشتند.

ما از عدالت صحبت می‌کنیم، اما هیچ گاه سهم مناطق محروم را از نظر نیروی انسانی، منابع، فضا، تجهیزات و امکانات به شکل صحیح پرداخت نمی‌کنیم.

گر می‌خواهیم به رشد مورد نظر برسیم باید دو کار اساسی که در سیاست‌های کلی ابلاغی رهبری نیز به آن اشاره شده عمل کنیم؛ گام اول مشارکت مردم و به صحنه کشیدن آن‌ها در اقتصاد و سپس شکستن یخ اختلاف میان دولت و مردم است، الان بین دولت و مردم شکاف ایجاد شده است، ما باید مردم را در صحنه نگه داریم، باید مغزها، استعداد‌ها و نیرو‌های نخبه‌ای که الان به علت رفتار‌های ما از کشور خارج می‌شوند را در کشور نگه داریم چرا که این افراد می‌توانند ما را به رشد مورد نظر برسانند.

با شعار نمی‌توان به رشد ۸ درصدی دست پیدا کرد، زمانی که توانستیم با مردم آشتی کنیم، اعتماد سرمایه دار و سرمایه گذار را جلب کنیم و به کارشناس و تولید کننده احترام بگذاریم، دستیابی به اهداف نیز امکان پذیر است.

باید مسئولان بر سر سفره‌ای بنشینند که مردم نشسته اند اگر این کار را انجام دهیم مردم می‌توانند به ما اعتماد کنند، اما اگر این کار را نکنیم ضریب‌ها صرفا عدد‌هایی است که نوشته شده است و محقق نمی‌شود و در نهایت نیز تقصیر را نمی‌پذیریم و به گردن آمریکا می‌اندازیم. تقصیر‌ها برای ما است و اگر اتفاقی در این جامعه رخ می‌دهد مقصر ما هستیم که در قبال تصمیمات گرفته شده پاسخگو نیستیم.

 

قاضی‌زاده هاشمی: اگر نظام اداری جراحی نشود، اقتصاد کشور اصلاح نمی‌شود
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۹:۴۵

سید امیرقاضی زاده هاشمی روز گذشته در برنامه با مردم شبکه یک سیما گفت: دولت حضرت آیت الله رئیسی به نظر کار‌های نیمه تمامی داشت، آرمان‌هایی شهید رئیسی داشت، رویا‌هایی داشت، مسیر و رویکرد‌ها را تغییر داده بود ۵ سال دیگر فرصت داشت این دولت برای اتمام آن لازم بود این به سرانجام برسد و نباید می‌گذاشتیم که این کار نیمه تمام بماند.

تا ما تعارض منافع را در کشور برطرف نکنیم بسیاری از این حلقه‌های مافیایی فساد از بین نمی‌رود.

ما تورم مزمن داریم باید ببینیم ریشه‌اش چیست که این گرانی کمرشکن که هر روز سفره مردم را کوچکتر می‌کند.

کاری باید بکنیم که اقتصاد دولتی که علی رغم سیاست‌های اصل ۴۴ همچنان اختاپوس اقتصاد دولتی همه جا استوار است کم کم ملی شود اقتصاد ملی اقتصاد عمومی اقتصاد به نفع مردم باید شکل بگیرد.

ثروت دولت باید ثروت ملی شود مردم باید سهامداران دارایی‌های دولت شوند.

رئیس جمهور مجری قوانین مجلس است اگر امروز ما قانون برنامه هفتم را داریم رئیس جمهور مجری قانون برنامه هفتم است نمی‌تواند خارج از شاخص‌ها و معیار‌هایی که در قانون ذکر شده به شما قولی بدهد هر قولی بدهد او را یا ناآگاه بدانید نسبت به حدود اختیاراتش، یا متاسفانه باید او را دروغگو شمرد.

اگر می‌خواهیم مسائل اقتصادی جامعه حل شود آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا بکند، اگر می‌خواهیم عفت عمومی جامعه افزایش پیدا بکند اگر می‌خواهیم رشد فرهنگی اتفاق بیفتد حتی رشد امنیتی و سیاسی اتفاق بیفتد، ما باید یک خانواده پایدار ایجاد کنیم و یک خانواده پایدار را حفظ کنیم.

اگر نظام اداری جراحی نشود، اقتصاد کشور اصلاح نمی‌شود این ساختار سفت و سلب نمی‌گذارد که تورم مزمن ۶۰ ساله و ۷۰ ساله از بین برود، این را هم باید اصلاح کنیم تا آن مسئله تورم درست شود.

نظام پولی و بانکی، بانک مرکزی، کسر بودجه، ساختار نامتوازن بودجه، که باعث می‌شود مرتب دولت‌ها دست در جیب مردم کنند و هزینه‌های خودشان را از جیب مردم پرداخت کنند و به مردم تحمیل تورم کنند.

قالیباف: باید یک مدیریت دقیق منطبق بر هوشمندسازی، شفاف‌سازی و مردمی‌سازی فعال باشد
۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۹:۴۱

محمدباقر قالیباف روز گذشته در برنامه صف اول گفت: در طول تاریخ شکل گیری بلدیه در تهران تنها کسی که بیش از ده سال در مسئولیت شهرداری باقی ماند بنده بودم. بنده سعی کردم در دوران مدیریت به‌دنبال تحول با نگاه مردمی‌سازی باشم.

بنده معتقدم باید با روحیه تحول و تغییر و استفاده از فناوری روز وارد میدان شوم و این رویکرد را در شهرداری، هوافضا، پلیس و ... پیاده کردم و در طول خدمت بهره‌وری را در اولویت گذاشتم.

امروز باید یک مدیریت دقیق منطبق بر هوشمندسازی، شفاف‌سازی و مردمی‌سازی فعال باشد.

ما باید اقتصاد را بزرگ کنیم و بعد از آن قادر به حل مشکلات خواهیم بود. شعار ما دولت خدمت و پیشرفت است.

من همیشه به اعضای ستادم قول می‌دهم که شما را شرمنده اعتماد و آبرویی که برایم گذاشتید نخواهم کرد. هیچ وقت به آن‌ها نمی‌گویم اگر رئیس جمهور شوم به شما پست و مقامی می‌دهم. وقتی رئیس جمهور شوم بر اساس شایسته‌گزینی نیرو‌های دولت را انتخاب خواهم کرد.

در اداره دولت تلاش می‌کنم شوکی وارد نکنم، مبنا کارآمدی است و اگر ضرورت پیدا کرد تغییراتی خواهیم داشت در غیر این صورت به همین منوال کار ادامه خواهیم داد.

 

 

این خبر در حال تکمیل است...محمدرضا ملایم پور
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۲
0
0
فقط دکتر احمدی نژاد
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *