وزیر جهاد کشاورزی: ذخایر کالا‌های اساسی کشور در وضعیت بی‌نظیری قرار دارد

12:39 - 18 خرداد 1403
کد خبر: ۴۷۷۶۸۹۵
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
وزیر جهاد کشاورزی: ذخایر کالا‌های اساسی کشور در وضعیت بی‌نظیری قرار دارد
وزیر جهاد کشاورزی در نشست قرارگاه امنیت غذایی از وضعیت بسیار مطلوب ذخایر کالا‌های اساسی خبر داد و گفت که اوضاع کشاورزی کشور پیش رونده است.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمدعلی نیکبخت، وزیر جهاد کشاورزی گفت: میزان ذخایر کالا‌های اساسی کشور در وضعیت بی‌نظیر است و ذخایر نهاده‌ها هم تا پایان مهرماه و بیشتر تأمین شده است.

وی با بیان اینکه سفره غذا در حال تثبیت و گسترش است، گفت: در تولید مرغ و تخم‌مرغ با تامین کافی و به موقع منابع پایه تولید، نهاده و تلاش مستمر تشکل‌ها و تولیدکنندگان از گلوگاه تامین بازار داخل عبور کرده‌ایم و حالا؛ تقویت صادرات، دغدغه اصلی است.

وی تاکید کرد که مسئولان وزارت جهاد کشاورزی با توجه به اوضاع بسیار خوب ذخایر نهاده‌های دامی می‌توانند با تولید کنندگان تفاهم نامه «تولیدقراداد» منعقد کنند.

وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه شاخص‌های اقتصادی کشاورزی ایران رو به بهبود است اعلام کرد که در نرخ تورم مواد غذایی از نرخ تورم کل یک درصد کاهش یافته است.

نیکبخت از بهتر شدن اوضاع کشاورزی هم خبر داد و گفت: نرخ رشد ارزش افزوده کشاورزی به مثبت میل کرده است و تراز تجاری بخش کشاورزی ۲ میلیارد دلار بهبود یافته است.

 انتهای پیام/


برچسب ها: وزیر کشاورزی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *