سخنگوی قوه قضاییه از نمایشگاه کتاب بازدید کرد

17:51 - 26 ارديبهشت 1403
کد خبر: ۴۷۷۳۵۷۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
سخنگوی قوه قضاییه از نمایشگاه کتاب بازدید کرد
سخنگوی قوه قضاییه با حضور در سی و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران ضمن بازدید از چندین غرفه در جریان تازه‌های نشر و آخرین وضعیت نمایشگاه قرار گرفت.

خبرگزاری میزان- اصغر جهانگیر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و سخنگوی قوه قضاییه در راس هیئتی با حضور در سی و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران از تعدادی از غرفه‌ها بازدید کرد و در جریان آخرین آثار منتشر شده و تألیفات جدید ناشران کشور قرار گرفت.

وی در این بازدید از غرفه سازمان بازرسی کل کشور، دانشجویان فلسطینی در ایران، مرکز نشر آثار حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی، مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه، سوره مهر، بنیاد حکمت اسلامی صدرا، راه یار، مانز (وابسته به معاونت تربیت و آموزش نزاجا)، صدرا و نشر شاهد بازدید کرد.

در این بازدید معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه به مشکلات حقوقی و قضایی تعدادی از افراد حاضر در نمایشگاه رسیدگی و راهنمایی‌ها و ارشادات قانونی لازم را به آنان ارائه کرد.

وی در حاشیه این بازدید و در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: اعتقاد ما این است که فرهنگ کتابخوانی و کمک به آن می‌تواند شرایطی را برای افراد جامعه فراهم کند که علاوه بر آشنایی با زمینه‌های جرم‌ساز و تخلف‌ساز، افراد خودشان در برابر این بستر‌ها بیمه و در برابر آسیب‌های اجتماعی مصونیت پیدا کنند.

جهانگیر با اشاره به اینکه افراد کتاب‌خوان می‌توانند دیگران را تشویق کنند که وارد دایره تخلفات و جرم نشوند، تصریح کرد: کسانی که با فرهنگ کتاب و کتابخوانی مانوس هستند، معلمین و آموزگارانی می‌شوند که ترویج کننده خصوصیات خوب می‌شوند و این موضوع بازدارندگی مناسبی را در رابطه با سوء جریان‌های مختلف ایجاد می‌کند.

وی اضافه کرد: فرهنگ غنی اسلامی به قدری بلند است و توانایی و ظرفیت این را دارد که می‌تواند خرده فرهنگ‌هایی که از طریق کشور‌های بیگانه وارد کشور می‌شود را پس بزند و اجازه ندهد که جریان‌های مخرب سایه بر فرهنگ ایرانی و اسلامی بیندازد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *