افزایش حضور مربیان زن در المپیک ۲۰۲۴ پاریس

9:20 - 11 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۶۱۳۴
افزایش حضور مربیان زن در المپیک ۲۰۲۴ پاریس
کمیته بین‌المللی المپیک حضور مربیان زن در المپیک ۲۰۲۴ پاریس را افزایش می‌دهد.

خبرگزاری میزان - بر اساس گزارش اتحادیه جهانی کشتی، فراتر از رسیدن به برابری جنسیتی برای ورزشکاران شرکت‌کننده در بازی‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴، کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در نظر دارد تعداد مربیان زن را از طریق مسیر زنان در ورزش با عملکرد بالا (WISH) افزایش دهد.

در حالی که حضور شش شرکت‌کننده در این برنامه قبلاً به عنوان مربی در پاریس تأیید شده‌است، مدیر پروژه WISH، توضیح می‌دهد که چگونه این برنامه موانع را برای تعمیر سیستم از بین می‌برد. تنها ۱۳ درصد از مربیان بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو زن بودند.

در ۴ دوره گذشته بازی‌های المپیک، مروه امری نماینده تونس در رقابت‌های کشتی آزاد زنان بود و مدال برنز وزن ۵۸ کیلوگرم را در ریو ۲۰۱۶ به دست آورد. در پاریس ۲۰۲۴، او به‌عنوان مربی تمام تخصص خود را برای کشتی تونس به‌کار خواهد گرفت و حضورش نشان‌دهنده افزایش تعداد مربیان زن خواهد بود.

تعدادی دیگر از مربیان زن نیز برای رسیدن به رویای المپیک مانند فدریکا تونون که در حال حاضر با تیم والیبال ساحلی وانواتو کار می‌کند، تلاش می‌کنند.

این برنامه در تابستان ۲۰۲۲ پس از یک دوره آزمایشی موفق از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ آغاز شد. هر چهار گروه اکنون برنامه ۲۱ ماهه را آغاز کرده‌اند، ترکیبی از یادگیری آنلاین، وظایف گروهی، مشاوره دوگانه و یک مرکز مسکونی. در نهایت، برنامه WISH یکصد و بیست‌سه مربی زن را از ۲۲ ورزش و ۶۰ کشور با ابزار‌های مورد نیاز برای ایفای نقش در بالاترین سطح ورزش خود تجهیز کرده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *