خطیب جمعه تهران: نام‌گذاری سال تعیین نقشه راه است/ رژیم صهیونیستی در آستانه ناتوانی کامل

14:04 - 10 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۶۰۸۴
خطیب جمعه تهران: نام‌گذاری سال تعیین نقشه راه است/ رژیم صهیونیستی در آستانه ناتوانی کامل
خطیب جمعه تهران ضمن اشاره به اینکه نام گذاری سال از سوی رهبر فرزانه انقلاب، تشریفات نیست بلکه تعیین نقشه راه است، گفت: رژیم صهیونیستی توان شکست مقاومت را ندارد و در آستانه ناتوانی کامل است.

خبرگزاری میزان - آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب جمعه تهران در خطبه‌های امروز نماز، درباره شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» اظهار کرد: کارشناسی‌ها و دقت‌ها می‌شود تا رهبر معظم انقلاب به یک نامی می‌رسند، مشکلات را در نظر می‌گیرند که مشکلات چیست و راه حل آن چیست؟

نامگذاری شعار سال تعیین نقشه راه است

وی گفت: نام گذاری سال از سوی رهبر فرزانه انقلاب، تشریفات نیست بلکه تعیین نقشه راه است، در این نامگذاری بسیار کار کارشناسی و دقت می‌شود، مشکلات کشور و راه حل این مشکلات را در نظر می‌گیرند، همه نامگذاری‌های سالیان اخیر حول محور حل مشکلات اقتصادی است، جهش تولید بسیار مهم است، جهش تولید همه شاخص‌های اقتصادی را تغییر می‌دهد، بیکاری کاهش می‌یابد، صادرات رونق پیدا می‌کند و این موارد استقلال اقتصادی را در پی خواهد داشت که خروجی همه آن‌ها عزت ملی و ایران سربلند است، لیکن این موضوع بی مشارکت مردم امکان ندارد و مشارکت مردم جایگزینی ندارد.

خطیب جمعه تهران افزود: مسئولان موانع را از سر راه مشارکت مردم بردارند، طوری عمل نکنند که مردم از مشارکت در تولید پشیمان شوند، مسئولان امر تولید را تسهیل کنند، مردم هم به تولید داخلی بها بدهند و تولیدکنندگان محصول خوب تولید کنند تا با محصول خارجی قابل رقابت باشد.

روز جمهوری اسلامی در حقیقت غدیر نظام اسلامی و بسیار مهم است

آیت الله خاتمی با اشاره به در پیش بودن روز جمهوری اسلامی اظهار کرد: روز جمهوری اسلامی در حقیقت غدیر نظام اسلامی و بسیار مهم است، ۹۸ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند نه کمتر و نه بیشتر، به تعبیر امام اگر اسلام را می‌خواهیم باید این جمهوری اسلامی را حفظش کنیم.

وی همچنین با اشاره به گذشت ۶ ماه از آغاز طوفان الاقصی گفت: ششمین ماه طوفان الاقصی است، این طوفان در طول تاریخ ۷۶ ساله رژیم صهیونیستی بی سابقه است، طی ۷۶ سال گذشته دائم از پیروزی خود صحبت می‌کردند، اما در این شش ماه همه تلاش آن‌ها این بوده که بگویند ما شکست نخورده ایم در حالی که قطعا شکست خورده اند.

خطیب جمعه تهران اضافه کرد: ابتکار عمل الحمدالله دست شبکه مقاومت است نه دست صهیونیست‌ها و این جنایات فجیع نشان از انفعال و استیصال این جنایکتاران است، مقاومت روزی به عنوان محور بود، ولی اینک مقاومت یک شبکه شده است و شبکه‌ای پیوسته شامل حزب الله لبنان، انصارالله یمن و حشدالشعبی عراق و مردم فلسطین است که همه هماهنگ بر ضد رژیم صهیونیستی عمل می‌کنند و نتیجه این هماهنگی نابودی رژیم صهیونیستی است.

 رژیم صهیونیستی توان شکست مقاومت را ندارد و در آستانه ناتوانی کامل است

آیت الله خاتمی ادامه داد: رژیم صهیونیستی توان شکست مقاومت را ندارد و در آستانه ناتوانی کامل است، حرف اول را محور مقاومت می‌زند، مقاومت هم اکنون پیروز میدان است و بنا بر بشارت قرآن، آینده هم از آن مقاومت است. جنایاتی که این روز‌ها رژیم وحشی صهیونیستی در غزه انجام می‌دهد جنایاتی بی بدیل است جنایاتی که زبان از گفتن آن شرم دارد، اگر مولا علی بود می‌فرمود اگر انسان از این قصه بمیرد کم است، قطعا امشب یکی از دعا‌های مردم نجات این مردم شجاع و قهرمان است.

وی با اشاره به درپیش بودن راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: قصه روز قدس امسال قصه دیگری است همیشه روز قدس ما ایرانیان با شکوه بوده، اما امسال آمدن به این راهپیمایی یعنی خدا قوت به این مردم مظلوم و زنان و مردان نستوهی که در زیر این همه بمباران و موشک باران مقاومت می‌کنند.

داعش مولود آمریکاست

خطیب جمعه تهران با اشاره به حادثه تروریستی در روسیه، اضافه کرد: نظام ما اعلام کرده است که ما ترور را در همه جای دنیا محکوم می‌کنیم، داعش در بیانیه‌ای این جنایت را به عهده گرفته است، داعش همان آمریکاست، داعش مولود آمریکاست که برای مقابله با انقلاب اسلامی داعش را تولید کرد، داعش یک تشکل آمریکایی- اسرائیلی است، صد و هشتاد روز است که رژیم صهیونیستی در فلسطین جنایت می‌کند چرا داعش کمترین حمله‌ای به رژیم صهیونیستی نداشته است؟

آیت الله خاتمی در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به تقارن بهار معنویت و بهار طبیعت اظهار کرد: مردم ما از این تقارن بسیار خوب استفاده کرده اند و به نحو احسن آن را درک کرده اند، تعداد زیادی از مردم سال تحویل به حرم امام رضا (ع) یا حرم حضرت معصومه (س) و بقاع متبرکه و امامزادگان مشرف شدند، اجتماع ۱۰۰ هزار نفری مردم در ورزشگاه آزادی و شرکت در محفل قرآنی امام حسنی‌ها بسیار باشکوه بود، جلسات قرآنی فراوانی برگزار شد و تاکنون همه به قرآن خدمت کرده اند و امیدواریم همچنان این خدمات ادامه یابد.

آیت الله خاتمی همچنین از خدمات رسانی نیرو‌های نظامی، امنیتی، هلال احمر، بهداشت و درمان، صدا و سیما در ایام تعطیلات نوروز قدردانی کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *