رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی
گفت‌وگو|

اشتغال ۳۰ درصدی زندانیان استان ایلام/۷۶ زندانی استان تحت نظارت الکترونیکی قرار دارند

8:00 - 08 فروردين 1403
کد خبر: ۴۷۶۵۸۸۳
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
اشتغال ۳۰ درصدی زندانیان استان ایلام/۷۶ زندانی استان تحت نظارت الکترونیکی قرار دارند
رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: برای بیش از ۳۰ درصد از زندانیان استان ایلام شغل ایجاد شده است و ماهیانه طبق قانون کار حقوق و دستمزد دریافت می‌کنند.

عمران علی‌محمدی رئیس کل دادگستری استان ایلام در گفت‌وگو با میزان، درباره اشتغال زندانیان و اعطا ارفاقات قانونی به آن‌ها گفت: برای بیش از ۳۰ درصد از زندانیان استان ایلام شغل ایجاد شده است و ماهیانه طبق قانون کار حقوق و دستمزد دریافت می‌کنند. بیش از ۸۵ درصد از زندانیان در دوره‌های مهارت آموزی شرکت کرده اند.

وی افزود: ۶۰ دوره فنی و حرفه‌ای در زندان‌های استان برگزار شده است. کارگاه اشتغال و حرفه آموزی در سطح زندان‌های استان در حال فعالیت هستند. در راستای کمک به معیشت زندانیان و خانواده‌های آنان از سوی مراجع قضایی تا کنون مبلغی دریافت نشده است.

رئیس کل دادگستری استان ایلام اظهار کرد: به منظور ارفاقات قانونی ۱ هزارو ۳۶۶ شورای طبقه بندی در سطح زندان‌های استان تشکیل شده است و ۵ هزارو ۳۸ مورد مرخصی اعطا شده است.

علی محمدی بیان کرد: ۷۶ زندانی استان ایلام تحت نظارت الکترونیکی (پابند) هستند و مجازات‌های جایگزین حبس متعددی با محوریت خدمات اجتماعی از سوی مراجع قضایی صادر شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *