وزیر ورزش و جوانان خبر داد: بازسازی ورزشگاه آزادی با بودجه ۱۰۰۰ میلیاردی

11:33 - 26 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۴۶۶۸
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
وزیر ورزش و جوانان خبر داد: بازسازی ورزشگاه آزادی با بودجه ۱۰۰۰ میلیاردی
وزیر ورزش و جوانان از اختصاص بودجه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای بازسازی مجموعه ورزشگاه آزادی خبر داد.

خبرگزاری میزان - کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان، در حاشیه مراسم افتتاحیه هتل جدید فدراسیون فوتبال اظهار داشت: این هتل با ظرفیت ۴۴ نفر به مرحله افتتاح و بهره برداری رسید. با همکاری و مساعدت شهرداری تهران که خیلی زحمات خوبی کشیدند در شأن و جایگاه تیم‌های ملی ماست که بتوانند از این ظرفیت که ایجاد شده استفاده کنند. 

وی ادامه داد: در کنار اتاق‌هایی که برای کادرفنی و بازیکنان پیش بینی شده، خدمات رفاهی مانند رستوران، آب درمانی و سایر خدمات نیز پیش بینی شده است. همچنین کلاس‌های آموزشی که نیاز است مربیان تیم ملی برگزار کنند پیش‌بینی شده و یک مجموعه خیلی مناسب است که به سهم خودم از تاج و همکارانش، زاکانی، شهردار تهران و همکارانش تقدیر و تشکر می‌کنم.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به رشد زیرساخت‌های فوتبال عنوان کرد: توسعه زیرساخت‌های فوتبال می‌تواند به توسعه فوتبال کشور کمک کند. به دلیل همه گیر بودن رشته فوتبال در سطح کشور و علاقه مندی جوانان نسبت به این رشته، بیشترین هیات ورزشی در کل کشور بین فدراسیون‌ها متعلق به فدراسیون فوتبال است. چیزی بالغ بر ۶۹ میلیون متر مربع فضایی است که در اختیار فدراسیون فوتبال قرار دارد که ۲۰ میلیون متر مربع آن مساحت فضای مفید است که خود بازیکنان از آن استفاده می‌کنند. حدود ۵۲۷۹ زمین فوتبال چمن مصنوعی و طبیعی در اختیار فوتبال کشور است و خدمت رسانی می‌کنند.

هاشمی تصریح کرد: ۴۴ درصد از اماکنی که تحت مالکیت دولت و وزارت ورزش و جوانان است، به فوتبال اختصاص یافته. به امید خدا با برنامه ریزی‌هایی که فدراسیون انجام می‌دهد و با تلاش هیات‌ها در استان‌ها با این زیر ساختی که فراهم شده شاهد موفقیت و رشد بیش از پیش فوتبال کشورمان باشیم. 

وزیر ورزش درخصوص اینکه چه زمانی وضعیت ورزشگاه آزادی درست می‌شود، گفت: از زمانی که ما آمدیم ورزشگاه آزادی یک متر خزانه چمن نداشت و الان برابر همان زمین چمن، ما خزانه داریم. شرایط چمن خوب شده، اما شاید کافی نباشد. بحث بازسازی ورزشگاه ادامه پیدا می‌کند، دولت مصمم است که بالای ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل بازسازی ورزشگاه پیش بینی کند که این اقدامات می‌تواند به بازسازی مجموعه کمک کرده و این دغدغه را برطرف کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *