فرماندهی رزمایش نظامی تانک‌های ارتش کره شمالی از سوی کیم

10:49 - 24 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۴۴۳۲
فرماندهی رزمایش نظامی تانک‌های ارتش کره شمالی از سوی کیم
رئیس کره شمالی در رزمایش تانک‌های نظامی هدایت جدیدترین نوع تانک این کشور را برعهده داشت.

خبرگزاری میزان – کیم جونگ اون، رئیس کره شمالی فرماندهی رزمایش نظامی تانک‌های ارتش این کشور را برعهده داشت.

به گزارش رویترز، رسانه دولتی کره شمالی کِی‌سی‌ان‌اِی روز پنجشنبه، ۲۴ اسفند، اعلام کرد که کیم جونگ اون، هدایت یک تانک جنگی را در جریان جدیدترین رزمایش نظامی تانک‌های ارتش این کشور برعهده داشت.

براساس گزارش رسانه رسمی کره شمالی، هدف از برگزاری این رزمایش نظارت و بررسی دقیق قابلیت‌های رزمی واقعی خدمه تانک‌ها و آشناکردن آن‌ها با روش‌های رزمی در ماموریت‌های مختلف تاکتیکی بود و نوع جدید تانک جنگی این کشور در نخستین نمایش خود عملکردی موفق داشت.

این رزمایش نظامی تانک‌های ارتش کره شمالی در حالی انجام شد که رزمایش مشترک سالانه کره جنوبی و آمریکا روز پنجشنبه به پایان می‌رسد.

کیم جونگ اون، ۱۷ اسفند، رئیس کره شمالی پس از بازدید از واحد‌های نظامی در یک پایگاه عملیات نظامی بزرگ در غرب این کشور در میانه رزمایش نظامی بزرگ سالانه ارتش آمریکا و کره جنوبی، دستور افزایش آمادگی برای جنگ را صادر کرد.

رئیس کره شمالی در آن مراسم گفت: ارتش باید به‌طور پویا دوران شکوفایی جدیدی را در تشدید آمادگی‎های جنگی مطابق با الزامات وضعیت حاکم آغاز کند؛ ارتش ما باید به‌طور پیوسته تمرینات جنگی واقعی را با هدف بهبود سریع قابلیت‌های رزمی خود برای آمادگی کامل جنگی تشدید کند.

کره شمالی مدت‌ها است که رزمایش‌های نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی را محکوم می‌کند؛ پیونگ‌یانگ بار‌ها نسبت به این رزمایش‌ها ابراز خشم کرده و آن را تمرینات جنگ هسته‌ای یا تهاجم خوانده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *