وکیل حقوق بشر فرانسوی: ادعاهای حقوق بشری غرب رنگ باخته است

17:14 - 23 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۴۳۶۲
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
وکیل حقوق بشر فرانسوی: ادعاهای حقوق بشری غرب رنگ باخته است
یک وکیل حقوق بشر فرانسوی ضمن انتقاد از حمایت غرب از جنایت‌های رژیم صهیونیستی گفت که ادعا‌ها در حوزه حقوق بشر از سوی کشور‌های غربی رنگ باخته است و آمریکا و کشور‌های اروپایی دیگر نمی‌توانند مدعی حقوق بشر و دفاع از حقوق انسان‌ها باشند.  

خبرگزاری میزان - ژیل دووِر، وکیل حقوق بشر فرانسوی، با اشاره به استاندارد‌های دوگانه حقوق بشری و پیروی دولت‌های اروپایی از آمریکا در حمایت از رژیم کودک‌کش و جنایتکار صهیونیستی، گفت: متاسفانه سران کشور‌های اروپایی به دلیل حفظ منافع خود، دنباله‎رو آمریکا هستند و آمریکا نیز همواره در تمامی جنایت‌های ارتکابی از سوی رژیم اسرائیل علیه مردم بی‌دفاع فلسطین و غزه، حامی این رژیم آپارتاید بوده و است.  

این حقوقدان، در ادامه تاکید کرد: باید وقایع فاجعه‌باری را که این روز‌ها در غزه و فلسطین شاهد آن هستیم، تغییر دهیم و این تغییر با کمک و حمایت سایر کشور‌ها صورت می‌پذیرد. رژیم اسرائیل بدون حمایت آمریکا نمی‌تواند به جنایت‌های خود علیه مردم مظلوم فلسطین و غزه ادامه دهد. ما باید این رژیم کودک‌کش را از زیر چتر حمایتی آمریکا و برخی کشور‌های اروپایی خارج کنیم.

وی تاکید کرد: مردم کشور‌های اروپایی و آمریکا هر روز مواضع تندتری علیه رژیم اسرائیل اتخاذ می‌کنند و این موضوع نشان از شکاف بین دولت‌ها و مردم آمریکا و  اروپا در حمایت از مظلومان فسلطین و غزه دارد؛ این در حالی است که برخی از مقامات غربی نیز علیه رژیم اسرائیل اعلام موضع کردند که همین امر به مرور با جنایت‌های گسترده رژیم صهیونیستی، شکل جدیدی به خود گرفته و منجر به اتحاد تمامی کشور‌ها علیه اسرائیل خواهد شد.

این حقوقدان فرانسوی که در دانشکده حقوق دانشگاه لیون تدریس می‌کند، ادامه داد: پس از جنایت‌های اخیر رژیم اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی و کشتار زنان و کودکان غزه، ادعا‌ها در حوزه حقوق بشر از سوی کشور‌های غربی رنگ باخته است و آمریکا و کشور‌های اروپایی دیگر نمی‌توانند مدعی حقوق بشر و دفاع از حقوق انسان‌ها باشند.  

وی در گفت‌وگو با سایت ستاد حقوق بشر تاکید کرد: با تشکیل کارگروهی متشکل از حقوقدانان ایرانی و سایر کشور‌ها و با همکاری و هم‌افزایی حقوقی، می‌توانیم با قدرت بیشتری شکایت علیه رژیم صهیونیستی و نسل‌کشی مردم فلسطین را در دادگاه‌های بین‌المللی پیگیری کنیم.

ژیل دووِر، در پایان با بیان اینکه رژیم اسرائیل در غزه مرتکب جنایت جنگی، جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی شده است، گفت: این جرایم در دیوان بین‌المللی کیفری قابل پیگرد است و رژیم صهیونیستی باید به دلیل ارتکاب این جرایم پاسخگو باشد و محاکمه شود.

انتهای پیام/


برچسب ها: ستاد حقوق بشر غزه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *