رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

اسلامی: تولید برق هسته‌ای از ۷ میلیارد کیلووات ساعت عبور کرد

11:02 - 23 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۴۲۵۹
اسلامی: تولید برق هسته‌ای از ۷ میلیارد کیلووات ساعت عبور کرد
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت که ما در سال ۱۴۰۲ از تولید ۷ میلیارد کیلووات ساعت برق عبور کردیم و نیروگاه بوشهر نقش خود را به خوبی اجرا کرد و سالی بهینه را پشت سر گذشت.

خبرگزاری میزان - محمد اسلامی، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، روز چهارشنبه، ۲۲ اسفند در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، گفت: سال ۱۴۰۲ برای سازمان انرژی اتمی با دستاوردهای مهمی پایان یافت.

اسلامی درباره دستاورد سازمان انرژی اتمی در سال جاری، گفت: شرکت‌های صنعتی - معدنی ما در سال ۱۴۰۲ با رشد بالای ۱۰۰ درصد در عملکرد بودند و حداقل پیشرفت و عملکرد ما به لحاظ کمی و نه از جهت مالی، ۱۸ درصد بوده است و بالای ۱۰۰ درصد در بیشتر شرکت‌ها پیشرفت داشتیم؛ از دیگر اهداف مهمی که محقق شد، تولید تولیدات جدید دوتره بود که ما را همطراز کشور‌های طراز اول دنیا در این زمینه قرار داد و به‌عنوان یک تولیدکننده و یک موسسه تحقیقاتی صنعتی که در مرز دانش حرکت می‌کند، توانستیم این‌ها را ارائه کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین تفقد مقام معظم رهبری از عملکرد سازمان انرژی اتمی را یک دستاورد مهم خواند و گفت: رهنمود‌های ایشان سبب تحول در اقدام‌های سازمان شد.

اسلامی درباره برنامه‌های سال آینده سازمان انرژی اتمی نیز اظهار کرد: از اردیبهشت تا آخر سال آینده سایت‌های پرتودهی در ۱۲ قطب وعده داده شده را یکی پس از دیگری افتتاح می‌کنیم؛ برای اولین بار پس از سالیان سال، پرتودهی محصولات کشاورزی را انجام می‌دهیم و اثرات آن در زندگی مردم دیده خواهد شد و از آن استفاده خواهند کرد.

وی درباره احتمال افتتاح نیروگاه جدید در سال آینده نیز گفت: افتتاح هر نیروگاه دست‌کم ۷ سال زمان می‌برد؛ این نیروگاه‌هایی که ما از پارسال و امسال شروع کردیم، کارهای آنها در حال انجام است و امیدواریم در دولت چهاردهم دو نیروگاه هزار مگاواتی دیگر را به افتتاح برسانیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره احتمال استفاده از برق اتمی برای جلوگیری از خاموشی احتمالی در تابستان ۱۴۰۳، اظهار کرد: نیروگاه بوشهر در سال ۱۴۰۲ مقام اول بازدهی نیروگاه‌های اتمی را براساس ارزیابی انجمن بین‌المللی نیروگاه‌های هسته‌ای را به دست آورد؛ ما در ۱۴۰۲ از تولید ۷ میلیارد کیلووات ساعت برق عبور کردیم و نیروگاه نقش خود را به خوبی اجرا کرد و سالی بهینه را پشت سر گذشت؛ امیدواریم سال آینده هم بتوانیم به مردم کشور خدمات بیشتری ارائه دهیم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *