رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دانش آموزان مرودشتی ۴ زندانی غیر عمد با محکومیت مالی را از زندان آزاد کردند

8:42 - 20 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۳۶۴۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
دانش آموزان مرودشتی ۴ زندانی غیر عمد با محکومیت مالی را از زندان آزاد کردند
 در پویش «جای زندانی غیر عمد در زندان نیست»، دانش آموزان موسسه و مدرسه سما شهرستان مرودشت، با اختصاص کمک‌های نقدی خود طی یک سال گذشته موفق شدند ۴ زندانی جرایم غیر عمد را از زندان آزاد و به جامعه و کانون خانواده بازگردانند.  

خبرگزاری میزان- در مراسمی که با هدف تجلیل از دانش آموزان و اولیای خیر آنان در دانشگاه آزاد سما مرودشت تشکیل شد، علی اکبر منصوری رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندان‌های استان فارس گفت: در اقدام شایسته مجموعه آموزشی و دانشگاهی سما مرودشت و همچنین کمک ستاد دیه استان، یک مادر و سه پدر بدست که به سبب جرایم غیر عمد مالی در زندان بودند به دست دانش‌آموزان از زندان آزاد و به جامعه بازگشتند.

وی خاطرنشان ساخت زندانیان جرایم غیر عمد در وقوع جرم انگیزه عمد و مجرمانه نداشته‌اند و از سر اتفاق به زندان افتاده‌اند لذا واجد شرایط برخورداری از کمک‌های خیرین به منظور کسب آزادی و حضور در کنار خانواده خود هستند.

سیروس فارسی، رئیس دانشگاه آزاد سما مرودشت نیز گفت: در پویش جای زندانی جرایم غیرعمد در زندان نیست، ما شاهد حس انسان دوستی دانش آموزان و خانواده‌هایشان و تبلور احساس مسئولیت اجتماعی آنان نسبت به رفع گرفتاری انسان‌های نیازمند بودیم و این اقدام شایسته بدست آینده سازان این مملکت انجام پذیرفت.

وی افزود: در نظر داریم از طریق آموزش و پرورش شهرستان مرودشت و همچنین نهاد امام جمعه و فرمانداری نسبت به فرهنگسازی این سنت حسنه و مشارکت دانش آموزان عزیز در حوزه مسئولیت اجتماعی و ترویج شهروند مداری، تداوم آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد توسط دانش آموزان را دنبال کنیم.

 زارع، رئیس مدرسه سما شهرستان مرودشت نیز گفت: هدف ما صرفاً آزادی یک مادر محکوم غیر عمد جرایم مالی در زندان بود، اما با استقبال شایان توجه دانش آموزان و خانواده‌هایشان و همچنین خیرین، بیش از هفتاد میلیون تومان کمک جمع آوری شد که با مساعدت ستاد دیه فارس، موجبات آزادی یک مادر و سه پدر از زندان فراهم شد و امروز در راستای توسعه این سنت و فرهنگسازی آن، شاهد مراسم تجلیل از دانش آموزان خیر و اولیای آنان هستیم.

انتهای پیام/ 


برچسب ها: فارس دادگستری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *