سال ۱۴۰۳؛ سالی پررونق در حوزه حمل و نقل

11:50 - 19 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۳۴۹۲
سال ۱۴۰۳؛ سالی پررونق در حوزه حمل و نقل
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، آخرین اقدامات و وضعیت ناوگان اتوبوسرانی تهران را تشریح کرد.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ مهدی علیزاده گفت: ابتدای سال جاری ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس با تولید کنندگان داخلی قرارداد منعقد کردیم که بخشی به تعهدات به صورت ضعیف عمل کردند و بخشی دیگر به دلیل عدم ظرفیت لازم فسخ کردیم که به طور مجموع، ۲۵۰۰ دستگاه قرار بسته شد و ۲۵۰۰ دستگاه دیگر نیز در سفر‌های اخیر شهردار تهران به کشور چین نهایی شد که انشالله در سال آینده وارد شهر تهران خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت حوزه حمل و نقل برای مدیریت شهری، سال آینده هم بودجه قابل توجه ۴۵ درصدی مانند امسال برای این حوزه در نظر گرفته شده است و این نشان دهنده آن است که سال پر رونقی در حوزه حمل و نقل خواهیم داشت و تهرانی‌ها در این حوزه نفس راحتی خواهند کشید، به خصوص که از این ۵ هزار دستگاه، ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس برقی است که برای کاهش آلودگی هوای تهران مناسب خواهند بود.

وی تاکید کرد: اتوبوس‌های برقی مدنظر پس از انجام تست‌های فنی توسط کمیته فنی شرکت واحد و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها وزارت کشور انجام شده و بر اساس این تست‌ها مشخصات به تولید کنندگان داخلی و چینی داده شده است.

علیزاده با اشاره به اینکه امسال در حوزه بازسازی ناوگان هم اقدامات خوبی صورت گرفت، ادامه داد: قرارداد‌های بازسازی رشد ۳ برابری نسبت به سال‌های گذشته داشته است و از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای بازسازی قرارداد بستیم و تاکنون ۴۰۰ دستگاه آن بازسازی و برای تمایز آن‌ها با سایر اتوبوس‌ها با رنگ‌های جدید به خطوط اضافه شدند.

وی افزود: البته می‌دانیم تعداد کم است، ولی در این زمینه نیز تلاش می‌کنیم در سال جدید به عملیات بازسازی اتوبوس‌ها هم سرعت بدهیم تا برای شهروندان مشهود باشد.

علیزاده در خصوص نظافت اتوبوس‌ها نیز عنوان کرد: نظافت ناوگان طبق برنامه زمانبندی مستمر و به طور هر روزه انجام می‌شود و از شهروندان تقاضا داریم در صورت مشاهده مورد خاص، شماره اتوبوس را به سامانه ۱۳۷ پلاس اعلام تا برای رسیدگی اقدام شود. در ناوگان بخش خصوصی هم نظارت مستمر انجام می‌شود البته که در این بخش میزان فرسودگی بیشتر است.

وی در پاسخ به گلایه مطرح شده در حوزه مسکن کارکنان، گفت: در سال‌های گذشته اقداماتی برای اختصاص مسکن انجام شده که مشکلاتی در پی داشت و پرونده‌ای در دستگاه قضایی وجود دارد اگر بخواهیم در این حوزه اقداماتی انجام دهیم ابتدا باید موضوع قضایی آن حل شود، به هر حال در خصوص حق مسکن، حقوق قانونی کارکنان حتما پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در پایان با اعلام یک خبر خوب برای پایتخت نشینان در خصوص نوسازی خطوط اتوبوسرانی یادآور شد: با دستور شهردار تهران، برخی از خطوطی که برای بخش خصوصی جذابیتی نداشت، راهبری آن‌ها به بخش ملکی داده شد که بر این اساس راه اندازی مجدد ۵۵ خط غیر فعال در منطقه غرب پایتخت نوسازی و با بکارگیری ۱۶۶ دستگاه اتوبوس نو که از شرکت عقاب و اسنا تازه خریداری شده در خدمت شهروندان گرامی قرار گرفته است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *