رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

عربستان: برای حفاظت از غیرنظامیان هیچ جایگزینی برای آتش‌بس فوری در نوار غزه وجود ندارد 

19:15 - 15 اسفند 1402
کد خبر: ۴۷۶۲۹۵۰
عربستان: برای حفاظت از غیرنظامیان هیچ جایگزینی برای آتش‌بس فوری در نوار غزه وجود ندارد 
 وزیر خارجه عربستان بر ضرورت به رسمیت شناخته شدن کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس تاکید کرد و گفت که جامعه جهانی همچنان قادر به توقف کشتار در نوار غزه نیست و ما نسبت به تلاش‌ها برای تضعیف اعتماد و از بین بردن نقش مهم آنروا در غزه هشدار می‌دهیم.

خبرگزاری میزان – فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر خارجه عربستان در افتتاحیه نشست وزیران خارجه کشور‌های اعضای «سازمان همکاری اسلامی» در شهر جده با محوریت جنگ غزه بر ضرورت به رسمیت شناخته شدن کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس، گفت: زمان به رسمیت شناختن جهانی کشور فلسطین فرا رسیده است و جامعه بین‌الملل باید مسئولیت‌های خود را برای حفاظت از غیرنظامیان و جلوگیری از آوارگی اجباری در غزه انجام دهد.

وی با بیان اینکه جامعه جهانی همچنان قادر به توقف کشتار در نوار غزه نیست و ما نسبت به تلاش‌ها برای تضعیف اعتماد و از بین بردن نقش مهم آنروا در غزه هشدار می‌دهیم، اظهار کرد: ما به صراحت بر ضرورت پایان دادن رنج ملت فلسطین و توانمندسازی آن‌ها برای تشکیل کشور خود تاکید می‌کنیم و معتقد هستیم که برای حفاظت از غیرنظامیان هیچ جایگزینی برای آتش‌بس فوری در نوار غزه وجود ندارد.

ریاض المالکی، وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در جریان این نشست، گفت: گرسنگی دادن به اهالی غزه بخشی از جنگ نسل‌کشی اسرائیل است و ۸۰ درصد از گرسنه‌ترین کودکان جهان امروز در نوار غزه زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه اوضاع در کرانه باختری و قدس نیز بهتر از نوار غزه نیست و نظامیان رژیم اشغالگر عملیات آدم‌ربایی و بازداشت گسترده‌ای را علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری آغاز کرده‌اند، از کشور‌های عضو سازمان همکاری اسلامی درخواست کرد که در شکایت آفریقای جنوبی در دیوان بین‌المللی دادگستری شرکت کنند؛ چراکه نظامیان رژیم اشغالگر به رغم تصمیمات دیوان بین‌المللی دادگستری در این زمینه، همچنان با بی‌اعتنایی کامل به انسانیت و اخلاق به جنایت‌های خود ادامه می‌دهند.

وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: ما باید رویکرد جدیدی اتخاذ کنیم و به کشور‌هایی که اسرائیل را مسلح می‌کنند، پیام بدهیم که این تبانی عواقب ناگواری به همراه خواهد داشت و نسل‌کشی در فلسطین تهدیدی برای تمام جهان است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *