رئیس فدراسیون دوومیدانی آسیا با خسروی وفا دیدار کرد

14:25 - 29 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۶۰۴۴۷
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
رئیس فدراسیون دوومیدانی آسیا با خسروی وفا دیدار کرد
رئیس فدراسیون دوومیدانی آسیا در دیدار با خسروی وفا اعلام داشت: آمادگی داریم طرح استعداد پروری را در ایران اجرا کنیم

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ ظهر امروز دهلان عجمان الحمد رئیس فدراسیون دوومیدانی آسیا و نائب رئیس جهانی این رشته با هیئت همراه خود اعم از نائب رئیس، عضو هیئت رئیسه و دبیر کل آسیایی و شروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، مهدی مبینی سرپرست فدراسیون، زهرامحمودوند سرپرست نائب رئیسی بانوان و احسان حدادی قهرمان المپیکی این رشته با حضور در کمیته با محمود خسروی‌وفا رئیس و سیدمناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک دیدار و گفت‌وگو کردند.

در ابتدای این دیدارمحمود خسروی وفا ضمن خیر مقدم به رئیس فدراسیون دوومیدانی آسیا و هیات همراه که برای حضور درمسابقات داخل سالن آسیا به کشورمان سفر کرده اند گفت:امیدوارم همچون گذشته میزبان شایسته‌ای برای این رقابت‌ها باشیم و با خاطرات خوب تیم‌های آسیایی ایران را ترک کنند، بخصوص که مبینی در این زمینه خیلی زحمت کشیدند که جا دارد از ایشان تشکر کنم و انتظار داریم فدراسیون آسیا حمایت‌های لازم را از دومیدانی ایران داشته باشد.

وی خطاب به رئیس قطری فدراسیون دوومیدانی آسیا ابراز داشت:چند روز پیش برای مسابقات جهانی شنا به کشور قطر دعوت شده و دیداری نیز با رئیس کمیته ملی المپیک آن داشتم که طرفین ضمن تاکید بر افزایش مراودات ورزشی از ایشان برای سفر به ایران دعوت کردم.

خسروی وفا تصریح کرد:انصافا قطر در سال‌های اخیر میزبان شایسته‌ای برای رویداد‌های مختلف جهانی و قاره‌ای همچون جام جهانی فوتبال، جام ملت‌های آسیا و یا میزبانی در رشته‌های متعدد دیگر بود که بسیار خوب برگزار شد.

رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد:بدون تردید هدف از میزبانی مسابقات ورزشی جدای از نتیجه و کسب مدال آنچه که در خاتمه باقی می‌ماند افزایش صلح و برادری است و به همین دلیل امیدواریم ضمن افزایش همکاری ورزشی در دو ومیدانی حمایت‌های خوبی از سوی شما از دوومیدانی ایران صورت پذیرد.

سپس رئیس فدراسیون دوومیدانی آسیا عنوان داشت:ایران در گذشته میزبانی‌های مختلفی در دوومیدانی برعهده داشته و در دوره‌های گذشته چند بار به مشهد در این باره سفر کرده بودم و معتقدم ورزش ایران در بسیاری از رشته ها، جزو قدرت‌های آسیایی و جهانی است و برنامه ریزی خوبی برای رشد و توسعه دوومیدانی هم دارد.

وی ادامه داد:همین حمایت‌های شما از این رشته المپیکی ما را در اعطای میزبانی مسابقات داخل سالن دلگرممان می‌کند چرا که دوومیدانی در ایران سابقه طولانی دارد و یکی از پیشگامان این رشته در آسیا محسوب می‌شود و قطعا با توجه به پتانسیل و استعدا‌هایی که دارید برنامه حمایتی خوبی نیز از سوی دوومیدانی آسیا خواهید داشت.

دهلان الحمد خاطر نشان کرد: جهت تمرکز زدایی و در راستای رشد و توسعه دوومیدانی در نظر داریم در کشور‌های مختلف طرحی با مشارکت وزارت آموزش و پورش و وزارت ورزش برای سنین پایه انجام دهیم و آن‌ها را وارد دوومیدانی کنیم و تحت حمایت قرار دهیم لذا این آمادگی را داریم با اعزام مدرس و آموزش نکات لازم این طرح را در کشور ایران که باور داریم منبع استعداد‌های بزرگی در این رشته است اجرا کنیم که این موضوع باعث رشد بیش از پیش دوومیدانی شما خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *