قهرمانان نامدار آمریکا در مسابقات کشتی پان آمریکن

8:45 - 27 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۶۰۰۹۰
قهرمانان نامدار آمریکا در مسابقات کشتی پان آمریکن
تیم آمریکا با برخی کشتی گیران نامدار خود در رقابت‌های پان آمریکن که در آکاپولکو مکزیک برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

خبرگزاری میزان - مسابقات قهرمانی پان آمریکن با کشتی فرنگی آغاز می‌شود، سپس کشتی زنان و بعد آزاد مردان به پایان می‌رسد. این رویداد جدا از مسابقات مقدماتی بازی‌های المپیک پان آمریکن است که قرار است روز‌های ۲ تا ۵ اسفندماه در آکاپولکو مکزیک برگزار شود.

تیم کشتی فرنگی ایالات متحده متشکل از چهار عضو تیم بزرگسالان جهان؛ الخاندرو سانچو (۶۷ کیلوگرم)، کمال بی (۷۷ کیلوگرم)، اسپنسر وودز (۸۷ کیلوگرم) و کولتون شولتز (۱۳۰ کیلوگرم).   کمال بی و وودز مدال طلا مسابقات قهرمانی پان آمریکن ۲۰۲۳ را کسب کردند، در حالی که شولتز مدال نقره بازی‌های پان آمریکایی ۲۰۲۳ را کسب کرده بود. 

رندون میراندا (۶۰ کیلوگرم) به این ترکیب اضافه شده است که برای سومین مسابقات قهرمانی پان آمریکان بزرگسالان خود را آماده می‌کند. میراندا پیشتر در مسابقات قهرمانی پان آمریکن ۲۰۲۲ مدال طلا و بر اساس عملکرد خود در مدال نقره در سال ۲۰۲۱، مدال طلا را کسب کرده بود.

این فهرست همچنین شامل اعضای تیم ملی بزرگسالان کمدن راسل (۵۵ کیلوگرم)، هیدن توما (۶۳ کیلوگرم)، نوآ واکسموت (۷۲ کیلوگرم) و آلن ورا (۹۷ کیلوگرم) است. واچسموت دارای مدال طلا از مسابقات قهرمانی پان آمریکن زیر ۲۰ سال ۲۰۲۱ است، در حالی که ورا یک مدال برنز از دسته ۸۷ کیلوگرم در مسابقات قهرمانی بزرگسالان پان آمریکن در سال ۲۰۲۳ به ارمغان آورد.

محمود سبیه (۷۸ کیلوگرم) اخیراً نخستین مسابقه خود را در صحنه بین‌المللی برای ایالات متحده انجام داده است.

تیم آزاد مردان نیز از پنج عضو بزرگسالان جهان و پنج ورزشکار دیگر تشکیل می‌شود. در میان آنها، کایل دیک نفر سوم المپیک و دارنده ۴ مدال طلا و یک نقره جهان (۷۴ کیلوگرم) و کایل اسنایدر قهرمان و نایب قهرمان المپیک و دارنده ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز جهان (۹۷ کیلوگرم) جمعه و شنبه روی تشک خواهند رفت. 

نیک لی، عضو تیم بزرگسالان جهان در وزن ۶۵ کیلوگرم، در مسابقات قهرمانی پان آمریکن در آکاپولکو شرکت خواهد کرد پیش از آنکه هفته آینده برای بازی‌های پاریس ۲۰۲۴ جایگاهی کسب کند.

یادآور می‌شود اواخر سال گذشته میسون پاریس پس از کسب مدال طلا در بازی‌های پان‌آمریکن ۲۰۲۳ در شیلی، قرار است در وزن ۱۲۵ کیلوگرم شرکت کند.

در بازگشت به رقابت‌های بین‌المللی، اسپنسر لی (۵۷ کیلوگرم) نخستین مسابقه خود را در مسابقات قهرمانی پان‌آمریکن انجام خواهد داد. او سه بار قهرمان رده سنی جهان و اخیراً به دو مقام برتر در سال ۲۰۲۳ دست یافته است.

نیک سوریانو (۶۱ کیلوگرم) عضو ارشد تیم جهانی، چنس مارستلر (۸۶ کیلوگرم) و نیت جکسون (۹۲ کیلوگرم) برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی پان آمریکن حضور دارند. سوریانو از وزن ۵۷ کیلوگرم به ۶۱ کیلوگرم تغییر وزن داده است، در حالی که جکسون در دو مسابقه بین المللی اخیراً مدال کسب کرده است.

الکس فاکوندو (۷۹ کیلوگرم) در دومین تورنمنت بین‌المللی خود در سطح بزرگسالان پس از کسب مدال برنز مسابقات جایزه بزرگ فرانسه هنری دگلان، شرکت می‌کند. فاکوندو تجربه کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی پان-آمریکن زیر ۲۰ سال در سال ۲۰۲۲ را نیز در کارنامه دارد.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد الک پانتالئو (۷۰ کیلوگرم) پس از کسب مدال طلا در مسابقات قهرمانی پان‌آمریکا ۲۰۲۱ به موفقیت‌های خود ادامه دهد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *