مقدمات اجرایی شدن حل مشکل تامین آب شرب شهر کامیاران با ورود دستگاه قضایی استان کردستان فراهم شد

10:37 - 24 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۹۶۰۹
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مقدمات اجرایی شدن حل مشکل تامین آب شرب شهر کامیاران با ورود دستگاه قضایی استان کردستان فراهم شد
رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: با ورود دستگاه قضایی استان، تا پایان سال جاری طرح انتقال آب سد گاوشان به شهر کامیاران اجرایی می‌شود.

خبرگزاری میزان - حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی تصریح کرد: طرح انتقال آب از سد گاوشان به شهر کامیاران از سال ۱۳۹۹ به دلیل اینکه زمین انتقال آب در مالکیت استان کرمانشاه وجود داشت بصورت مسکوت باقی مانده و اقدامات در این خصوص به نتیجه نرسیده بود. 

رئیس کل دادگستری کردستان افزود: در راستای اجرای تأکیدات ریاست قوه قضاییه در مورد لزوم ورود جدی دستگاه قضایی به مسائل مرتبط با تامین حقوق عامه، جهت احصای مشکلات و کمک به رفع چالش‌های پیش‌روی دولت و همچنین ارائه حمایت‌های قضایی و برنامه‌ریزی به منظور گره گشایی از مشکلات مردم، در پی گزارش‌های واصله نارضایتی مردمی به دادگستری کامیاران مبنی بر مشکل شدید کمبود آب شرب، رئیس دادگستری کامیاران اقدام به برگزاری جلسات متعدد با مدیران آب منطقه‌ای استان‌های کرمانشاه و کردستان کرد. 

رئیس کل دادگستری استان کردستان تاکید کرد: با پیگیری‌های مستمر دستگاه قضایی استان، مجوز استفاده از زمین مذکور به مساحت ۸۰۰ متر مربع به شهر کامیاران صادر گردید و کلنگ انجام طرح مذکور در دهه فجر امسال بر زمین زده شد و مقرر شده تا پایان سال جاری این طرح اجرایی شود. 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی افزود: در صورت استمرار همکاری و اقدامات لازم توسط دستگاه‌های اجرایی دو استان و با اجرایی شدن این طرح، حداقل تا ۴۰ سال آینده، شهرستان کامیاران با مشکل کم آبی مواجه نخواهد شد. 

شهر کامیاران در فاصله ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج واقع شده که جمعیت آن بالغ بر ۶۲ هزار نفر می‌باشد و همچنین سد مخزنی گاوشان، با گنجایش مخزن ۵۵۰ میلیون متر مکعب در حد فاصل شهر‌های سنندج و کامیاران قرار دارد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *