بهره‌برداری از معبر شهدای غزه در آرامستان بهشت زهرا (س)

9:23 - 24 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۹۵۸۸
بهره‌برداری از معبر شهدای غزه در آرامستان بهشت زهرا (س)
معبر شهدای غزه واقع در قطعه ۳۲۷ و ۳۲۸ آرامستان بهشت زهرا (س) در سی و یکمین هفته از پویش «دوشنبه‌های تعالی» به بهره‌برداری رسید.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا (س)، معبر قطعه ۳۲۷ و ۳۲۸ واقع در ناحیه ۳ آرامستان بهشت زهرا (س) مزین به نام شهدای مظلوم غزه بعنوان آخرین خیابان قطعات عمومی با حضور معاونین و مدیران این سازمان در سی و یکمین هفته از پویش «دوشنبه‌های تعالی» به بهره‌برداری رسید.

علی توکلی‌نژاد، معاونت فنی و عمران سازمان بهشت زهرا (س) در این مراسم گفت: بخش عمده‌ای از ترافیک محدوده شهرداری ناحیه ۳ آرامستان بهشت زهرا (س) در محدوده قطعات ۳۲۷ و ۳۲۸ وجود دارد که امیدواریم با بهره‌برداری از معبر شهدای غزه بخشی از ترافیک موجود در سطح این محدوده کاهش یابد.

وی اظهار کرد: احداث معبر شهدای مقاومت و معبر میانی قطعه ۳۲۷ و ۳۲۸ همچنین ایجاد حدوده ۱۰ هزار مترمربع پارکینگ موقت با ظرفیت پارک ۴۰۰ دستگاه خودرو از دیگر اقداماتی هستند که جهت رفاه حال شهروندان و تسهیل در تردد خودرویی زائرین اهل قبور در محدوده شهرداری ناحیه ۳ آرامستان بهشت زهرا (س) اجرا می‌شوند

توکلی‌نژاد گفت: پارک دوبله خودر‌ها عمده‌ترین عامل ایجاد ترافیک در معابر آرامستان بهشت زهرا (س) محسوب می‌شود به همین دلیل خط کشی مورب معابر با هدف افزایش ظرفیت پارک خودرو‌ها در اولویت واحد ترافیک سازمان قرار گرفته است.

وی با اشاره به ثبت تردد ۱۸۰ هزار خودرو از طریق دوربین‌های مستقر در آرامستان بهشت زهرا (س) همزمان با سالروز ولادت امام علی (ع) و روز پدر گفت: توجه به حجم بالای تردد خودروها، معابر آرامستان بهشت زهرا (س) ظرفیت پارک بیش از ۱۳ هزار خودرو را ندارند و از طرفی پارکینگ‌های سطح این آرامستان نیز دارای ظرفیت پارک ۳۵۰۰ خودرو هستند.

معاون فنی و عمران سازمان بهشت زهرا (س) گفت: در مدت زمان باقی مانده تا زیارت اهل‌قبور در پنج‌شنبه آخر سال ضرورت دارد تا طی جلساتی که با پلیس راهور برگزار می‌شود اقدامات و تمهیدات لازم برای تسهیل در تردد زائرین اهل قبور در آرامستان بهشت زهرا (س) اندیشیده شود.

سعیدی، شهرداری ناحیه ۳ سازمان بهشت زهرا (س) نیز گفت: با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه معبر قطعه ۳۲۷ و ۳۲۸ آرامستان بهشت زهرا (س) به نام شهدای غزه نامگذاری شد.

وی با بیان اینکه با بهره برداری از معبر شهدای غزه دسترسی زائرین اهل قبور به قطعات دفن روز ۳۲۷ و ۳۲۸ و همچنین قطعات پیرامونی تسهیل می‌شود، افزود: معبر شهدای غزه به طول ۳۰۰ متر و با ۷۰۰ تن آسفالت ریزی و ۱۸۰۰ متر جدول کاری احداث شده است.

برپایه این گزارش، در پایان این مراسم معاونین و مدیران سازمان بهشت زهرا (س) ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی با نثار گل یاد و خاطره شهدای مظلوم غزه را گرامی داشتند.

یادآور می‌شود، پروژه‌های سازمان بهشت زهرا (س) روز‌های دوشنبه هر هفته در قالب پویش «دوشنبه‌های تعالی» رونمایی و افتتاح می‌شوند و این روند تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *