نخستین پویانمایی تولیدی زندانیان کشور در زندان مرکزی شیراز رونمایی شد

20:50 - 23 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۹۵۵۹
دسته بندی: قضایی ، دادگستری
نخستین پویانمایی تولیدی زندانیان کشور در زندان مرکزی شیراز رونمایی شد
نخستین پویانمایی آموزشی درون سازمانی زندان‌های کشور که توسط تیم‌های زندانی نهاد تولید شده است، رونمایی شد.

خبرگزاری میزان - مراسم رونمایی از نخستین پویانمایی تولیدی زندانیان کشور، با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس، دادستان مرکز استان، روسای سازمان‌های وابسته به قوه قضاییه در استان و جمعی از مقام‌های قضایی و قضات دادگاه‌ها و دادسرا‌های حوزه‌های قضایی شیراز برگزار شد. 

حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی در این مراسم، با تشکر از مدیر کل زندان‌های استان فارس و مدیران ستادی و زندان‌های تابعه این استان، اقدامات زندان‌های فارس را در اجرای برنامه‌های فرهنگی بسیار شایسته توصیف کرد. 

وی گفت: در اثر اقدامات موثر زندان‌ها که در راستای مدیریت علمی زندان تحت اجراست، دستگاه قضایی توانسته است اهداف قانون‌گذار در حوزه اعمال هدف‌مند مجازات زندان را به‌خوبی به انجام رساند و البته در این ارتباط سیاست کنترل و کاهش هدفمند جمعیت کیفری نیز با اهتمام سراسری قضات مد نظر بوده و در اولویت کار قضایی دستگاه قضایی استان است.

رئیس کل دادگستری فارس، افزود: انیمیشن در مسیر دانایی نیز توانسته آنچه برای آموزش زندانیان نسبت به تکالیف خود در مجموعه به‌صورت قانونی ترسیم شده است را به زبانی بسیار شیوا، نوین و جدید به نمایش بگذارد که بی‌شک تاثیرات مثبت فراوانی را در بازاجتماعی‌سازی زندانیان، آموزش مهارت‌های اساسی زندگی به آنان به‌دنبال خواهد داشت. 

مدیر کل زندان‌های فارس هم در آیین رونمایی از این اثر پویانمایی، گفت: این پویانمایی توسط واحد انیمیشن مرکز خبر و رسانه اداره کل زندان‌های فارس به مرکزیت سیمای عادل آباد تولیدشده، در ۳ فصل و برای آموزش و توجیه‌سازی زندانیان در بدو ورود و حین تحمل کیفر و همچنین در آستانه خروج از زندان و در راستای رعایت مبانی حقوق شهروندی و حقوق و تکالیف متقابل زندانی در مدت تحمل کیفر حبس، تهیه در تمام زندان‌های استان نمایش داده خواهد شد. 

اسحاق ابراهیمی، تولید این اثر پویانمایی را توسط تیم زندانی نهاد مصداق توجه به استعداد‌های افراد و تبلور و بروز آن تحت نظارت مدیران زندان‌ها، اقدامی بدیع در راستای حقوق شهروندی توصیف و عنوان کرد: حمایت‌های موثر دستگاه قضایی موجب شده تا مجموعه زندان‌های فارس بتواند در راستای سند تحول قضایی و اهداف تحولی و تعالی محور نظام زندانبانی اقدامات به‌روز و اثرگذاری را در راستای رسالت تامینی و تربیتی خود در زندان‌ها به انجام رساند. 

رضایی دانا، مدیر زندان عادل آباد شیراز نیز تولید این انیمیشن را در راستای تاثیرگذاری افزون‌تر بر هنجارپذیری و بازاجتماعی‌سازی زندانیان معرفی کرد و گفت: در فصل اول بخش شورای انضباطی و افعالی که زندانی در مدت تحمل کیفر حبس برای رعایت حقوق شهروندی خود و سایرین، نباید انجام دهد، به شکلی شایسته و متناسب با نیاز‌های آموزشی در محیط زندان و برای حسن تعامل با سایرین و بر اساس آیین‌نامه اجرایی سازمان زندان‌ها تهیه شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *