مدیرعامل ستاد دیه کشور: ۹۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان کردستان کمک شد

15:42 - 23 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۹۵۱۹
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مدیرعامل ستاد دیه کشور: ۹۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان کردستان کمک شد
مدیرعامل ستاد دیه کشور از تصویب کمک ۹۰ میلیارد ریالی ستاد دیه کشور برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان خبر داد.

خبرگزاری میزان - مدیرعامل ستاد دیه کشور در دهمین جلسه هیئت امنای ستاد دیه استان کردستان اظهار کرد:اقدامات بسیار موثری در نمایندگی ستاد دیه استان صورت گرفته و کردستان از لحاظ شاخص‌های آماری بالاتر از میانگین کشوری است.

علی شمس مدیرعامل ستاد دیه کشور بیان کرد: علیرغم شرایط نامطلوب اقتصادی درصد آورده زندانیان جرایم غیر عمد استان بسیار مطلوب بوده و نشان دهنده پیگیری‌ها و تعامل خوب ریاست کل دادگستری استان، مدیرکل زندان‌ها، مدیر نمایندگی ستاد دیه، اعضاء هیئت امنا و مددکاران زندان‌های استان است.

وی از تصویب کمک ۹۰ میلیارد ریالی ستاد دیه کشور برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان خبر داد و افزود:امیدواریم با استفاده از ظرفیت خیرین و نیکوکاران در استان زمینه آزادی تعداد بیشتری زندانی در استان فراهم شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی، رئیس کل دادگستری و رئیس نمایندگی ستاد دیه کردستان، در ابتدای این جلسه بیان کرد: ستاد دیه استان عملکرد مطلوبی نسبت به سنوات گذشته داشته که این مهم نشان دهنده تعامل گسترده این ستاد مردمی با خیرین و نیکوکاران کردستانی است.

وی افزود: با کمک خیرین و همچنین مساعدت‌های نهاد ریاست جمهوری، بنیاد مستضعفان کشور، ستاد دیه کشور و استان و همچنین تسهیلات بانک‌های عامل، اعسار، گذشت شکات و ... از ابتدای سال تاکنون ۲۶۲ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان از زندان‌های استان آزاد شده اند که بدهی این افراد بیش از ۱۳۵ میلیارد تومان بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی تاکید کرد: هم اکنون تعداد ۳۰۰ نفر زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان بسر می‌برند که بدهی این افراد بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان است که امیدواریم با کمک‌های خیرین در جشن گلریزان سال جاری تعداد زیادی از این افراد نیز به آغوش خانواده هایشان بازگردند.

در ادامه جلسه همچنین مجتبی محمدی، مدیرکل زندان‌های استان و نائب رئیس ستاد دیه استان اظهار کرد:مردم شریف و نیک اندیش کردستان در هر شرایطی برای کمک به هم نوع خود آماده و پای کار هستند و این موضوع نشان دهنده فرهنگ غنی مردم نجیب و نیکوکار استان است.

در ادامه، محمد خسروی، مدیر نمایندگی ستاد دیه کردستان نیز از حسن توجه ویژه مدیرعامل ستاد دیه کشور به زندانیان جرایم مالی و غیر عمد استان تقدیر کرد.

در پایان این جلسه، مدیرعامل ستاد دیه کشور از عملکرد اعضاء هیئت مدیره ستاد دیه استان با اهدا لوح سپاس، تقدیر کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *