بیمه سلامت پنج دهک اول تا پایان فروردین ۱۴۰۳ اعتبار دارد

10:39 - 20 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۹۰۲۲
بیمه سلامت پنج دهک اول تا پایان فروردین ۱۴۰۳ اعتبار دارد
مدیرکل بیمه‌گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت اعتبار بیمه سلامت پنج دهک اول جامعه را تا پایان فروردین ۱۴۰۳ اعلام کرد و گفت: مهلت بیمه این دهک‌ها در سال بعد مجدداً تمدید می‌شود.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام صداو سیما،  جمشید شایانفر درباره پوشش دهک‌های مختلف سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: سازمان بیمه سلامت نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش بیمه‌ای خود دارد و افرادی که تحت پوشش هستند عمدتاً در چهار گروه قرار می‌گیرند.

وی افزود: این گروه شامل کارکنان دولت و خانواده‌های آن‌ها و روستاییان و عشایر و ساکنان شهر‌های با جمعیت کمتر از ۲۰ هزار نفر، خانواده‌های شهدا و ایثارگران و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و طلاب مشغول به تحصیل در حوزه‌های علمیه و دانشجویان و گروهی از اتباع خارجی هستند.

مدیرکل بیمه گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت گفت: گروه چهارم تحت پوشش بیمه‌ی سلامت افراد ساکنان شهر‌های با جمعیت بالاتر از ۲۰ هزار نفر هستند که طبق قانون باید بر اساس نتیجه‌ی ارزیابی وسع بیمه شوند. بر این اساس، پنج دهک اول جامعه به صورت رایگان بیمه شده‌ی سازمان بیمه سلامت هستند و طبق اطلاعات موجود، دهک‌ها به صورت خودکار بیمه شدند و پیامک هم برای آن‌ها ارسال شده است.

وی در ادامه مصاحبه خود در یک برنامه رادیویی اعتبار بیمه این افراد را تا پایان فروردین ۱۴۰۳ اعلام کرد و افزود: مهلت بیمه این دهک‌ها در سال بعد مجدداً تمدید خواهد شد. گروهی هم که خودشان به سامانه‌های ما مراجعه کنند و درخواست پوشش بیمه‌ای دارند بعد از ثبت اطلاعات و ارزیابی وسع در همان لحظه تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: اگر این افراد در دهک ۶ باشند باید ۲۰ درصد از حق بیمه معادل ۲۸۷ هزار تومان را پرداخت کنند و اگر دهک ۷ باشند باید ۳۰ درصد حق بیمه یعنی ۴۳۰ هزار تومان بپردازند. درصورتیکه این افراد در دهک ۸ باشند باید ۴۰ درصد حق بیمه معادل ۵۷۴ هزار تومان را برای یک سال پرداخت کنند و اگر دهک ۹ باشند هم باید ۵۰ درصد مبلغ حق بیمه معادل ۷۱۷ هزار تومان بپردازند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *