بخشش اولیای دم و رهایی یک محکوم از قصاص در شب مبعث پیامبر اعظم (ص)

22:26 - 18 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۸۹۰۵
دسته بندی: قضایی ، دادگستری
بخشش اولیای دم و رهایی یک محکوم از قصاص در شب مبعث پیامبر اعظم (ص)
اولیای دم یک پرونده قتل در شب عید بزرگ مبعث پیامبر اعظم (ص) و با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس، دادستان مرکز استان و فرمانده انتظامی فارس در منزلشان از اجرای حکم قصاص منصرف شدند.

خبرگزاری میزان - در شب عید بزرگ مبعث پیامبر اعظم (ص) و با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس، دادستان مرکز استان و فرمانده انتظامی فارس و حضور در منزل اولیای دم یک پرونده قتل از اجرای حکم قصاص منصرف شدند.


رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن تقدیر از اقدام کریمانه و انسانی این خانواده با اشاره به این که این اقدام انسان دوستانه و در اوج اقتدار باقیات صالحاتی برای آنان خواهد بود گفت: بی تردید عزت شما در دنیا و آخرت افزون خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه تلاش اعضای شورای حل اختلاف و متنفذین برای اخذ رضایت و سازش در این پرونده ۱۰ سال به طول انجامید گفت: این زندانی پس از اعلام رضایت با تبدیل قرار از زندان آزاد شد.

رئیس شورای قضایی استان فارس افزود: عفو و بخشش نیازمند عزم راسخ و تلاش و پشتکار در جهت غلبه بر خشم است و کسی که بتواند چنین صفت عظیمی را در خود رشد دهد بی تردید از جایگاه والای معنوی برخوردار خواهد بود.

وی افزود: بی تردید کوشش برای بخشش و گذشت احساس رضایت و خوشبختی بیشتری را به انسان می‌دهد، همانگونه که خداوند متعال در آیه ۱۷۸ سوره بقره عفو و گذشت به ویژه در حال قدرت بر انتقام و مجازات را می‌ستاید و بر کسانی که در حال قدرت و توان از حق خویش می‌گذرند و با بزرگواری چشم برمجازات می‌بندند؛ آفرین می‌فرستد و این اقدام کریمانه را امر به عنوان معروف و هنجاری پسندیده و نیکو مورد تشویق قرار می‌دهد.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *