حضور رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در بین مددجویان زندان مرکزی یاسوج

14:37 - 16 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۸۳۹۳
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
حضور رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در بین مددجویان زندان مرکزی یاسوج
در راستای دستور ریاست قوه قضاییه مبنی بر رسیدگی و حضور مقامات قضایی به امور زندانیان و حضور مقامات قضایی در بین زندانیان، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در بین زندانیان زندان مرکزی یاسوج حضور یافت.

خبرگزاری میزان_ محبوب افراسیاب در جمع مددجویان زندان مرکزی یاسوج اظهار کرد: استفاده از فرصت پیش آمده و تضرع و توجه به درگاه خداوند را یکی از نعماتی خواند که ممکن است در شرایط خاصی برای انسان به وجود بیاید.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: زندان گاهی یک بازپروری روحی برای فردی است که ممکن است در ارتکاب جرم نقش نداشته و بنابر دلایل اجتماعی و خانوادگی عملی را انجام داده است و زندان فرصتی برای بازپروری روحی وی، به وجود آمده است.

افراسیاب در ادامه اظهار کرد: دست‌اندرکاران حوزه‌های قضایی و زندان‌های استان، افراد بسیار دلسوزی هستند و در بسیاری از موارد با توجه به منابع بسیار محدود و امکانات کم نسبت به استان‌های دیگر، جلوتر هستند.

 رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به گذر از عدالت کیفری و استفاده از نهاد‌های ارفاقی اشاره کرد و افزود: دنیای امروز، دنیای گذر از کیفر و مجازات است و به این نتیجه رسیده که عدالت کیفری، کلاسیک یا سنتی نتیجه بخش نیست، مگر آن دسته از جرایم مهم و امنیتی که ممکن است پایه و شالوده امنیت داخلی و خارجی یک کشور یا نظام را تهدید کند و بسیار ناچیز هستند.

وی گفت: در جرایم امروز دنیا نسخه دیگری را می‌نویسد و زندان را مجازاتی موثر نمی‌داند.

 رئیس کل دادگستری استان در همین رابطه به دادستان مرکز استان و مدیر کل زندان‌های استان مأموریت داد با تنظیم و تهیه یک سیستم به روز و رصد کننده، دادگاه‌های کیفری را به سمت حداکثر استفاده از نهاد‌های ارفاقی هدایت کنید.

افراسیاب افزود: دادستان مرکز استان با تعیین کارشناسی به این منظور، وظیفه دارد همه حوزه‌های قضایی استان را رصد کند و همکاران به استفاده از نهاد‌های اتفاقی تشویق شوند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *