گفت‌وگو|

خواهر شهید ترور: سرکردگان و اعضای منافقین باید پاسخگوی جنایت‌های خود باشند

8:00 - 17 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۸۳۸۳
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
خواهر شهید ترور: سرکردگان و اعضای منافقین باید پاسخگوی جنایت‌های خود باشند
خواهر شهید سید رسول موسوی با اشاره به روند برگزاری دادگاه منافقین، گفت که سرکردگان و اعضای گروهک تروریستی منافقین باید پاسخگوی جنایت‌های فجیع خود باشند.

جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز، یکی از بزرگ‌ترین قربانیان تروریسم و جولانگاه گروهک‌های تروریستی داخلی و خارجی بوده و در این مدت، هزاران انسان بی‌گناه به دست آنان شهید و یا به شدت مجروح شده‌اند؛ در این میان، بیشترین ترور‌ها که مصداق جنایت علیه بشریت و نقض آشکار حقوق بشر است، توسط گروهک تروریستی منافقین در ایران انجام‎شده که به شهادت بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم بی‌گناه کشورمان منجر شده است.

در معرفی منافقین همین‎بس که مهم‌ترین اولویت و مبنای اصلی عملکرد آن، ترور و قتل افرادی است که با آنان هم‎نظر نبوده و آنان را منکر می‌شدند.

این مسئله را می‌توان به‌طور مشهود، در اسناد و بیانیه‌های منتشر شده از سوی آنان مشاهده کرد؛ حال آن‎که قتل و کشتن افراد بی‌گناه آن هم به شیوه‌های ناجوانمردانه، مانند بمب‌گذاری در مراکز تجمع غیرنظامیان، آشکارترین و فاحش‌ترین نقض حقوق بشر است.

در همین رابطه، خواهر شهید سید رسول موسوی، یکی از قربانیان جنایت‌های این گروهک تروریستی درگفت‌وگو با خبرگزاری میزان ضمن ابراز امیدواری از روند برگزاری دادگاه منافقین، گفت: شهید ما به دنبال حفظ ارزش‌های اسلامی و حفظ و دفاع از سرزمین و ناموس خود بود.

وی با اشاره به اهمیت مسئله حجاب برای برادرش، اظهار کرد: برادر شهیدم، به موضوع حفظ حجاب بسیار حساس بود و همیشه به ما در این رابطه سفارش می‌کرد؛ او حتی در وصیت نامه‌اش نوشته است که فرزندان من را با تربیت اسلامی بزرگ کنید.

خواهر شهید ترور بیان کرد: برادرم با وجود این‎که ۲۷ ساله بود و ۲ فرزند کوچک داشت؛ مسئولیت خانواده باعث نشد که از مسئولیت اجتماعی خود شانه خالی کند؛ او یک فرد انقلابی بود؛ بسیار جدی و مصمم در راهی که انتخاب کرده بود و به همین دلیل پنجم مهر ۱۳۶۰ توسط منافقین در خیابان ولی عصر (عج) از طرف منافقین شناسایی و به رگبار گلوله بسته شد و به شهادت رسید.

موسوی در پایان با تاکید بر اینکه برگزاری دادگاه منافقین، خانواده شهدا را برای مجازات اعضای این گروهک تروریستی امیدوار ساخته، گفت: روند دادگاه تاکنون به‎خوبی پیش رفته است؛ سرکردگان و اعضای گروهک تروریستی منافقین باید پاسخگوی جنایت‌های فجیع خود باشند و برگزاری این دادگاه و در نهایت محاکمه اعضای این گروهک، مرحمی بر دل داغ‌دیده خانواده شهداست.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *