گفت‎وگو|

رئیس مجلس الجزایر: فلسطین موضوع نخست کشور‌های عربی و اسلامی است

8:00 - 16 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۸۱۶۴
دسته بندی: حقوق بشر ، عمومی
رئیس مجلس الجزایر: فلسطین موضوع نخست کشور‌های عربی و اسلامی است
رئیس مجلس ملی الجزایر با تاکید بر جنایت‎های رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه، گفت: فلسطین موضوع نخست کشور‌های عربی و اسلامی به شمار می‎رود.

ابراهیم بوغالی، رئیس مجلس ملی الجزایر و رئیس دوره‌ای کمیته دائمی اتحادیه مجالس کشور‌های عضو سازمان همکاری‌های اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان با اشاره به اینکه برگزاری نشست اخیر تهران درباره فلسطین اقدامی مهم بود، گفت: برادران ما در غزه و تمامی فلسطین در شرایطی هستند که مورد تعرض قرار گرفتند.

رئیس مجلس ملی الجزایر با بیان این‎که کشور‌های اسلامی در سطح خوبی در نشست فوق‌العاده اخیر حضور یافتند، اظهار کرد: هدف از این نشست در وهله نخست ایستادن در کنار فلسطین و ارائه راه حل برای پیروزی ملت فلسطین بود.

رئیس دوره‌ای کمیته دائمی اتحادیه بین‌المجالس کشور‌های عضو سازمان همکاری‌های اسلامی، بیان کرد: امیدواریم که شاهد دستاورد‌های میدانی و توجه کشور‌های اسلامی به موضوع فلسطین باشیم چراکه سطح حملات به فلسطینیان به اندازه‎ای بی‌سابقه‌ رسیده است.

بوغالی با تاکید بر این‎که فلسطین موضوع نخست کشور‌های عربی و اسلامی است که در درجه بالاتر یک موضوع انسانی به شمار می‌رود، عنوان کرد: ما اکنون شاهد مواضع خوبی در این زمینه هستیم؛ آفریقای جنوبی و کشور‌هایی در آمریکای جنوبی مواضع خوبی در زمینه فلسطین گرفته‎اند.

رئیس مجلس ملی الجزایر، در پایان گفت: ملت فلسطین ۷ دهه است که حقوقش نقض‎شده و امیدواریم که به آزادی و امنیت برسند.

انتهای پیام/


برچسب ها: الجزایر

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *