لغو امتیاز در انتظار شرکت‌های گران‌فروش بلیت هواپیما

13:27 - 12 بهمن 1402
کد خبر: ۴۷۵۷۷۵۴
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
لغو امتیاز در انتظار شرکت‌های گران‌فروش بلیت هواپیما
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این‎که برخورد قانونی با گران‌فروشی بلیت هواپیما انجام شده است، گفت: با آن دسته از افراد سودجو یا پلت‎فرم‌هایی که باتوجه به شرایط موجود در حال سوءاستفاده هستند، برخوردی شدیدتر می‌شود و حتی لغو امتیاز در انتظار آن‌ها خواهد بود.

خبرگزاری میزان- به گزارش وزارت راه و شهرسازی، کاپیتان محمد محمدی‎بخش، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری روز پنجشنبه دوازدهم بهمن در فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران و در حاشیه مراسم سالروز بازگشت رهبر انقلاب اسلامی به کشور و آغاز دهه فجر، در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به اقدامات انجام‎شده درباره قیمت بلیت هواپیما، گفت: بعد از ابلاغ رای دیوان عدالت اداری مبنی بر لغو مصوبه ستاد تنظیم بازار، نامه‌ای مبنی بر اعمال ماده ۹۱ قانون برای رای دیوان عدالت اداری ارسال شد.

وی افزود: رئیس دیوان عدالت اداری اعلام کرد که فعلا رای برای ابلاغ متوقف و به جلسه کارشناسی موکول شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری شورای عالی هواپیمایی، بیان کرد: در جلسه این شورای عالی مصوب شد که همه شرکت‌ها ملزم به رعایت سقف ابلاغی سازمان هواپیمایی کشوری تا زمان تعیین تکلیف رای دیوان هستند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: شرکت‌هایی که سقف نرخ‌های ابلاغ شده از سوی این سازمان را رعایت نکنند با برخورد قانونی مواجه می‌شوند که می‌توان به ورود سازمان تعزیرات حکومتی و قوه قضاییه در هفته گذشته، اعمال جریمه‌های سنگین و برخورد با برخی شرکت‌ها نیز اشاره کرد.

محمدی‎‏بخش، خاطرنشان کرد: با آن دسته از افراد سودجو یا پلت‎فرم‌هایی که با توجه به شرایط موجود در حال سواستفاده هستند، برخوردی شدیدتر می‌شود و حتی لغو امتیاز در انتظار آن‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به ادعای برخی شرکت‌ها مبنی بر داشتن رفتار قانونی برای افزایش نرخ بلیت هواپیما تا زمان نظر قطعی رای دیوان، گفت: فاصله زمانی کمتر از یک هفته و مربوط به زمانی است که سازمان هواپیمایی کشوری بلافاصله ابلاغ کرده و واجب‎الاجراست.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این‎که افزایش قیمت‌ها باید با تصویب شورای عالی هواپیمایی باشد تا ماهیت قانونی داشته باشد، یادآور شد: مگر اینکه بر اساس رای دیوان عدالت اداری، متنوع‌سازی نرخ انجام شود که در این صورت باز هم شورای عالی هواپیمایی نظر کارشناسی خود را اعلام می‌کند تا شاهد رها شدگی در خصوص نرخ بلیت هواپیما نباشیم.

محمدی‎بخش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه برخوردی با ایرلاین‌هایی که در لحظه آخر اقدام به لغو پرواز می‌کنند، خواهد شد، گفت: به طور کلی، روزانه سه الی چهار پرواز به دلیل شرایط جوی ناپایدار یا عملیاتی لغو می‌شود. البته رفتار قانونی در قبال حقوق مسافر انجام می‌شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری یادآور شد: در شرایطی که نوسانات نرخ ارز، تحریم ها، عدم ترخیص قطعات ناوگان هواپیمایی و موضوعات متعدد نگهداری از صنعت هواپیمایی را با مشکل مواجه کرده است، فقط می‌توان با تعامل و همکاری همه دست اندرکاران از این صنعت مراقبت کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، گفت: اجازه هیچ‎گونه اقدام هیجانی در صنعت هوانوردی کشور داده نمی‌شود و مردم مطمئن باشند که اولویت سازمان هواپیمایی کشوری ابتدا ایمنی و امنیت، سپس تسهیلات و سایر موارد است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *