۱۸۸ نفر زندانی جرایم غیرعمد با پیگیری ستاد دیه استان قم آزاد شدند

7:55 - 30 دی 1402
کد خبر: ۴۷۵۵۴۲۹
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۱۸۸ نفر زندانی جرایم غیرعمد با پیگیری ستاد دیه استان قم آزاد شدند
رئیس کل دادگستری استان قم گفت: از ابتدای سال جاری تا ۲۷ دی ماه ۱۸۸ زندانی جرایم غیر عمد با همت خیرین، گذشت شکات وکمک ستاد دیه از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند. 

خبرگزاری میزان _حجت الاسلام مظفری، رئیس کل دادگستری استان قم و رئیس هیئت امنای ستاد دیه این استان در دهمین جلسه ستاد گفت: از ابتدای سال جاری تا ۲۷ دی ماه ۱۸۸ زندانی جرایم غیر عمد با همت خیرین، گذشت شکات وکمک ستاد دیه از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند. 

رئیس شورای قضایی استان قم گفت: از این تعداد ۱۸۱ نفر زندانی مرد و ۷ نفر زندانی زن بودند که جمع کل بدهی این ۱۸۸ نفر ۸۴ میلیارد تومان بود که از این مبلغ ۲۰ میلیارد از شکات تخفیف اخذ شده است و ۹/۵ میلیاد هم کمک بلا عوض از سوی ستاد دیه صورت گرفته است. 

رئیس هیئت امنای ستاد دیه قم همچنین گفت: ۱۱ میلیاد آورده خانواده زندانی بوده است و ۶/۵ میلیارد نیز تسهیلات قرض الحسنه به این ۱۸۸ نفر اعطا شده است. 

حجت الاسلام مظفری به پذیرفته شدن اعسارزندانیان جرایم غیر عمد اشاره کرد و گفت: مابقی مبلغ ۳۷ میلیارد تومان بوده است که توسط محاکم قضایی استان در قالب اعسار پذیرفته شده است و زندانی می‌بایست بصورت اقساط این مبلغ را واریز کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *